Hızlı Saç Uzatma Kürü. Biberiye yağı, kozmetikten sağlığa, cilt bakımından saç uzatmaya kadar pek çok amaç için kullanılıyor. Oldukça popüler olan bu yağın etkilerini ve diğer yağları bir araya getirdik ve sizin için hızlı saç uzatma kürü yapalım dedik. İhtiyacın olan tüm malzemeleri ve bakım kürünü nasıl hazırlayacağını bu yazımızda bulacaksın.

Hızlı Saç Uzatma Kürü

İhtiyacımız olan malzemeler

 • 6 damla biberiye yağı
 • 6 damla lavanta yağı
 • 1 yemek kaşığı Hint yağı
 • 1 yemek kaşığı kayısı yağı

Hazırlanışı

 1. Öncelikle kayısı ve Hint yağını küçük bir cam şişe içerisinde çalkalıyoruz. Şişenin ağzını sıkıca kapatmaya özen gösterin.
 2. Ardından içerisine sıcak su koyduğumuz bir kasenin içerisine hazırladığımız yağ karışımını ekleyerek biraz bekletiyoruz.
 3. Şimdiyse lavanta ve biberiye yağını, hazırladığımız karışıma ilave ediyoruz.
 4. Yağların birbirine karışması için iyice çalkalayın.
 5. Bakım kürü artık hazır. Hazırladığınız yağı, saç diplerinize ve saçlarınıza masaj yaparak nazikçe uygulayın.
 6. Ardından duş bonesi ile kapattığınız saçlarınızı 1 saat boyunca bekletin.
 7. Saçlarınızı güzelce yıkayın. (Bunun için doğal bir şampuandan yararlanabilirsiniz)

Bu karışımı haftada bir olacak şekilde uyguladığınızda, daha bakımlı ve hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

VenForLife

Önceki İçerikKayısı Yağının Faydaları
Sonraki İçerikNemlendirici Saç Bakım Maskesi
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz