Julia Vins Kilo Alma ve Verme Yöntemlerini Paylaştı. 23 yaşındaki powerlifter, Muscle Barbie olarak da bilinmektedir. Julia bir süredir takipçileri için farklı yöntemler paylaşıyor. Bu sefer ise, kilo alma ve verme üzerine yöntemlerini paylaştı.

Önceki yöntemlerini okumak için;

Julia Vins Yöntemlerini Paylaştı

Julia Vins Yöntemlerini Paylaşmaya Devam Ediyor

Kilo verme önerileri

View this post on Instagram

How many times have you tried to lose weight? And how many times have you failed? There is a stereotype that you need to eat 5-6 times a day if you want to burn fat. I will show you a completely different way how to lose weight. Overweight is not the problem, it is just a symptom of some problems. Yes, you should focus on calories, but you shouldn’t ignore hormonal triggers. And now we’ll talk about the hormone you should pay attention to – insulin. The formula is simple, if insulin goes up – you gain fat. Therefore, the classic scheme recommended by professional bodybuilders (eating 5-6 times a day) is very good for gaining weight, but it does not work well for fat burning if you train naturally. And it does not depend on what diet you use (even keto, vegetarian or other) How to lower your insulin levels: 1. Reduce fast carbohydrate intake. 2. Avoid the combination of protein and sugar. 3. If you eat a lot of protein, add enough fat to this meal. 4. Reduce the number of meals, but there is an important thing – follow your calorie norm. Because if you eat not enough calories, you will have the opposite effect. 5. Do not eat snacks between meals. 6. If you follow these recommendations for about 2 weeks, your insulin level will begin to stabilize and the desire to eat sweets will decrease. I didn’t understand how important is, but about 2 years ago I began to learn about this issue. And it works great, I can adjust my weight very easily, I feel good, and I don’t have to worry if I skip another meal because of work anymore. P.S. You still can get my 12 tips how to build muscle mass fast, link in bio❤️

A post shared by Julia Vins | Muscle Barbie (@julia_vins) on

“Kaç kez kilo vermeye çalıştınız ve kaç kez başarısız oldunuz?

Yağ yakmak için günde 5-6 kez yemek yemeniz gerekmektedir gibi bir klişe var. Size kilo vermenin tamamen farklı bir yolunu göstereceğim. Aşırı kilo problem değil, sadece bazı problemlerin belirtisidir.

Evet, kaloriye odaklanmalısınız, ancak hormonal tetikleyicileri görmezden gelmemelisiniz. Şimdi dikkat etmeniz gereken hormon hakkında konuşacağız – insülin.

Formül basittir, insülin yükselirse yağ kazanırsınız. Bu nedenle, profesyonel vücut geliştiriciler tarafından önerilen klasik şema (günde 5-6 kez yemek yemek) kilo almak için çok iyidir, ancak doğal olarak egzersiz yaparsanız yağ yakmak için iyi çalışmaz. Hangi diyeti yaptığınıza bağlı değildir (keto, vejetaryen veya diğerleri).

İnsülin seviyelerinizi nasıl düşürürsünüz:

1. Hızlı karbonhidrat alımını azaltın.

2. Protein ve şeker kombinasyonundan kaçının.

3. Çok fazla protein tüketirseniz, öğüne yeterli miktarda yağ ekleyin.

4. Yemek sayısını azaltın, ancak önemli bir şey var – kalori normunuzu takip edin. Yeterince kalori almazsanız, bunun tam tersi bir etki olacaktır.

5. Öğünler arasında atıştırmalık yemeyin.

6. Bu önerileri yaklaşık 2 hafta boyunca uygularsanız, insülin seviyeniz stabilize olmaya başlar ve tatlı yeme isteği azalır.

Ne kadar önemli olduğunu anlamadım, ama yaklaşık 2 yıl önce bu konuyu öğrenmeye başladım ve harika çalışıyor, ağırlığımı çok kolay ayarlayabiliyorum, iyi hissediyorum ve artık iş yüzünden başka bir öğünü atlarsam endişelenmem gerekmiyor.”

Kilo alma önerileri

View this post on Instagram

I got a lot of questions about how to gain weight. Before answering this question, let's look at what type of weight you can gain: 1. Increase the amount of water in the body 2. Increase the amount of fat 3. Increase lean muscle mass What is your choice? So if you want to gain water and fat, there are no problems with this. You can do it without any system. In this case, people use the usual method, they are getting more and more food. But if you want to gain LEAN MUSCLE MASS, here is the way for this: In our body, there are 2 major processes, catabolic and anabolic. And the main hormone that regulates the anabolic process is growth hormone. Production of growth hormone in normal amounts for muscle growth occurs when there are 4 main factors: 1. Insulin level not too high 2. The right nutrition plan with the optimal calories and nutrients for growth (the amount of protein should be at least 2g per kg of body weight, fat at least 1g per kg of body weight) And it does not depend on the type of your diet 3. Healthy sleep 4. Training with normal volume and intensity Here is the key. If you want to grow muscles, you shouldn’t eat everything and a lot, your diet should be BALANCED. What kills your muscle growth: 1. Cortisol. It’s also important to prevent a high level of stress because cortisol will block the production of growth hormone. 2. You eat not enough protein. This is a very common problem. 3. Your diet is not systematized. Your calorie intake is different every day. The bottom line is: don’t gain your weight by wrong methods, this mass will not give you good health. And there is another way, here it is. P.S. My course will start soon. Subscribe in the link in bio. And also you’ll get 12 tips how to build muscles fast ❤️

A post shared by Julia Vins | Muscle Barbie (@julia_vins) on

“Kilo almayla ilgili birçok soru var. Bu soruyu cevaplamadan önce, ne tür bir kilo alabileceğinize bakalım:

1. Vücuttaki su miktarını arttırmak

2. Yağ miktarını arttırmak

3. Yağsız kas kütlesini arttırmak

Seçiminiz nedir?

Su ve yağ kazanmak istiyorsanız, bununla ilgili bir sorun yok. Herhangi bir sistem olmadan yapabilirsiniz. Bu durumda insanlar normal yöntemi kullanırlar, daha fazla yemek yerler. 

Ancak, yağsız kas kütlesi kazanmak istiyorsanız, işte bunun yolu:

Vücudumuzda katabolik ve anabolik olmak üzere 2 ana süreç vardır. Anabolik süreci düzenleyen ana hormon büyüme hormonudur. Kas büyümesi için normal miktarda büyüme hormonu üretimi 4 ana faktör olduğunda ortaya çıkar:

1. İnsülin seviyesi çok yüksek değil

2. Büyüme için en uygun kalori ve besin maddelerine sahip doğru beslenme planı (protein miktarı vücut ağırlığının kg’ı başına en az 2 gr, vücut ağırlığının kg’ı başına en az 1 gr yağ olmalıdır) ve diyetinizin türüne bağlı değildir.

3. Sağlıklı uyku

4. Normal hacim ve yoğunlukta antrenman

İşte anahtar. Kas geliştirmek istiyorsanız, her şeyi ve çok fazla yememelisiniz, diyetiniz DENGELİ olmalıdır.

Kas büyümesini ne öldürür:

1. Kortizol. Yüksek düzeyde stresi önlemek de önemlidir, çünkü kortizol büyüme hormonu üretimini engelleyecektir.

2. Yeterli protein yemiyorsunuz. Bu çok yaygın bir sorundur.

3. Diyetiniz sistematik değildir. Kalori alımınız her gün farklıdır.

Sonuç olarak: kiloyu yanlış yöntemlerle almayın, bu kütle sizin için sağlıklı olmayacaktır.”

Julia Vins her iki hedefe ulaşmak isteyenler için de harika tavsiyelerde bulundu. Julia’dan gelecek daha fazla ipucu için bizi takip etmeye devam edin.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz