Kadınlar için 12 haftalık PPL antrenmanı. Bu antrenman programı itme, çekme ve bacak antrenmanı ile kas inşa etmek ve fazla yağlarını yağmak isteyen kadınlar için hazırlanmıştır.

Bu antrenman programı 12 haftadan oluşmaktadır ve haftanın 6 günü olacak şekilde uygulanmalıdır. Antrenman süreniz 45-75 dakikayı geçmeyecek şekilde olmalıdır. Split bir antrenman ve kas inşa etme üzerine hazırlanmıştır. Bu programı uygularken gerekli olan ekipmanlar ise şöyledir;

  • Barbell
  • Vücut ağırlığınız
  • Dumbbell
  • Makineler

PPL antrenmanı ile, her kas grubunu iki defa ve her seferinde etkili bir şekilde çalıştırıyor olursunuz. Haftada 6 gün boyunca spor salonunu gitmeniz gerekmektedir. Yoğun bir tempoya sahipseniz, daha farklı programlara göz atmayı unutmayın.

Bu program yağ yakımınızı üst düzeye çıkaracak ve güçlenmeniz için size zorlayacaktır. Yüksek tempolu hareketlerde 3 dakika kadar dinlenme yapabilirsiniz. Daha hafif tempoda olan hareket için ise, 45-60 saniye dinlenme yeterli olacaktır. Antrenmanı uygularken, çok fazla zaman kaybetmemeye ve yüksek kalorili besinleri tüketmemeye özen gösterin.

Örnek antrenman programı;

Gün Program
Pazartesi İtme Antrenmanı
Salı Çekme Antrenmanı
Çarşamba Bacak Antrenmanı
Perşembe Dinlenme
Cuma  İtme Antrenmanı
Cumartesi Çekme Antrenmanı
Pazar Bacak Antrenmanı

 

Örnek antrenman programı 2;

Gün Program
Pazartesi İtme Antrenmanı
Salı Çekme Antrenmanı
Çarşamba Bacak Antrenmanı
Perşembe İtme Antrenmanı
Cuma  Çekme Antrenmanı
Cumartesi Bacak Antrenmanı
Pazar Dinlenme

Aşağıda bulunan antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz