Kahve İçmek Psikolojiye İyi Geliyor. Nörologlar, sabah saatlerinde tüketilen bir fincan kahvenin zihni açtığını ve daha enerjik hissettirdiğini söylüyorlar. Kahve içmek ruh halini iyileştirdiği kadar psikolojiye de iyi geliyor.

Kahve İçmek Psikolojiye İyi Geliyor - giphy

Güne başlarken birçoğumuz kahve, çay ve enerji içeceği gibi kafeinli ürünler tüketiyoruz. Kafeinin verdiği enerji sayesinde güne daha zinde ve mutlu başlıyoruz. Bu yüzden anksiyete yaşayan kişilere de kahve içmesi önerilmektedir. Ruh halimizi iyileştiren ve bize farklı bir enerji veren kahveyi içmek için bazı nedenler şunlardır:

Kahve İçmek Psikolojiye İyi Geliyor - giphy

Kahve içmek için 5 neden

  1. Kahveyi sadece koklamak bile sizi stresten uzaklaştırabilir.
  2. Kahve içerek Parkinson hastalığının etkilerinden korunabilirsiniz.
  3. Kahve içerek karaciğer sağlığınızı koruyabilirsiniz.
  4. Kahve içerek daha mutlu bir hayatın kapılarını aralayabilirsiniz.
  5. Cilt kanserini önler. Yaşlanmayı geciktirir.

Kafein, dopamin ve asetilkolin gibi beyin kimyasallarının etkisini artırır. Bu sayede daha mutlu ve enerjik hissederiz. Ayrıca stresli anlarda tüketilen bir fincan kahve sakinleşip rahatlamamızı sağlayacaktır.

Kahve İçmek Psikolojiye İyi Geliyor - giphy

Kahve içenler daha başarılı oluyorlar çünkü..

Yapılan araştırmalar, kahvenin alzheimer ve parkinson gibi beyin hastalıklarına karşı koruduğunu gösteriyor. Kafein sayesinde bilişsel faktörlerdeki azalmanın önüne geçebilir ve daha aktif bir zihne sahip olabilirsiniz.

Harvard’da gerçekleştirilen bir araştırmaya göre birkaç fincan kahve ile intihar riski %50 azaltılabilmektedir. Kahve sayesinde enerjimiz yüksek ve modumuz iyi olduğundan, depresyona girme riski büyük ölçüde azaltılmış oluyor. Dolayısıyla başarının önündeki engeli de kaldırmış oluyoruz.

“Kahveyi bıraktım. İnanın ki sevgiIiden ayrıImaktan daha zor. /Sandra BuIIock”

Kahve İçmek

Önceki İçerikPortakal Kabuğunda Türk Kahvesi
Sonraki İçerikHamilelik Belirtileri Nelerdir?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz