Kahvenin Faydaları Nelerdir. Siz de güne sıcak kahveyle başlamayı sevenlerdenseniz bu yazı tam size göre! Dozunda içilen kahvenin faydaları saymakla bitmiyor. İşte nefis aromasıyla tadına doyamadığımız kahvenin birbirinden sağlıklı faydaları.

Yapılan araştırmalar, kahvenin alzheimer hastalığına iyi geldiğini ortaya koyuyor.

Kahvenin Faydaları Nelerdir - giphy

Kahve tüketimi, hastalığın oluşumunda etkili olan beta amiloid birikimini azaltarak alzheimer hastalığına karşı bizleri koruyor. Ayrıca beyin hücresi bağlantıları oluşturmada ve yeni nöronların meydana gelmesinde de rol oynuyor.

Günde bir iki fincan kafeinli kahve içen kadınların, hiç kahve tüketmeyen kadınlara oranla depresyona girme riskinin daha az olduğu tespit edilmiş.

Kahvenin Faydaları Nelerdir - giphy

Araştırmalar günde 1-2 fincan kahve içen kadınlarda depresyona yakalanma ihtimalinin yüzde 15 olduğunu, 3-4 fincan ve daha fazlasını tüketenlerde ise yüzde 20 olduğunu ortaya koyuyor.

Kahve içen insanlarda dikkat ve konsantrasyon kabiliyeti artar. Ayrıca kahveden alınan uyarıcılar sayesinde hem ruh haliniz iyileşir hem de kısa süreli hafızanızı da geliştirir.

Kahvenin Faydaları

Örneğin; edinilen tüm bilgiler ilk başta kısa süreli hafızaya depolanmaktadır. Yaklaşık 1-2 saat sonra uzun süreli belleğe aktarılan bu bilgilerin kalıcılığında kahvenin yararı göz ardı edilemez.

Önceki İçerikGöz Kanlanması Nedir?
Sonraki İçerik2019 Tiger Classic IFBB Diamond Cup Romania
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz