Ünlülerin bir türlü vazgeçemediği, en popüler yaşam biçimlerinden biri olan kapsül gardırop nedir? Birkaç renk dışında hiçbir rengi tercih etmeyen ünlüler, girişimciler ve iş adamları kapsül gardırop yaşantısını gittikçe popülerleştiriyor. Peki, birçok kişi neden bu yaşantıyı tercih ediyor?

Kapsül Gardırop Nedir?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve Apple kurucusu Steve Jobs gibi ünlü isimlerin, başarılı olan iş adamlarının neden sürekli aynı kıyafetleri tercih ettiğini düşündünüz mü? Kapsül gardırop adı verilen bu yaşantı biçimi, hiçbir zaman modası geçmeyen bir tarz ve sadeleşmeye dönüşüm olarak adlandırılıyor.

Gardırobunuzda kaç parça eşya ile yaşayabilirsiniz? 10 mu? yoksa 50 mi? Gittikçe popülerleşen bu akımı özellikle tanınmış girişimcilerin ve siyasetçilerin yapması şaşırtıyor. Esas olarak 30 ya da 40 parçalık ürünlerle sezonu geçirmeye ve bu yaşantıyı benimsemeye kapsül gardırop deniliyor.

Kapsül Gardırop Nedir? - giphy

Kimi zaman koyu dar kesimli bir ceket, kimi zamansa mavi bir gömlek… Bu anlamda sadeliğiyle ön planda olan birçok ünlü mevcut. Kapsül gardırop yapmanın en büyük avantajı ise, kıyafetleri kombinlemekte çok fazla zorlanmıyorsunuz. Ortalama aynı tonlarda ya da birbirine yakın renkleri tercih ettiğiniz için stil konusunda daha çabuk karar verme algılarınız gelişiyor.

Her sezon yeni kıyafetler, ucuza indirim kovalamak, yeni sezonu takip edebilme telaşı…Kapsül gardırop ile bunlara veda edin!

Kapsül Gardırop Nedir

Yüzlerce kıyafet alıyoruz ama giymiyoruz. Alışveriş merkezlerinde bayıla bayıla aldığımız elbiselerin iki gün sonra yüzüne bakmıyoruz. Geçen sene modaya uyarak aldığımız kıyafeti bu sene giymek istemiyoruz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, insanların en az yüzde %55’i sürekli olarak tercih ettiği gömlek, tişört, ve ayakkabılarını diğer eşyalarına oranla yüzde %60 daha fazla tercih ediyor.

İnsanlar, “acaba bugün ne giyeceğim” sorusunu hayatlarından uzaklaştırdığında daha yaratıcı ve mantıklı davranabiliyorlar. Tüm bu faktörler ele alındığında, ünlü pek çok girişimci ve milyarderlerin neden çoğu zaman aynı kıyafetleri tercih ettiğini anlayabiliriz. Bu insanlar ne yiyeceğim veya ne giyeceğim sorularından daha önemli kararlarla meşguller.

İnsanların yavaş yavaş geçiş yaptığı bu sistemde, ağırlıklı olarak tek renk ya da birbirine yakın renkler tercih edilebiliyor. Sadeliğiyle ön plana çıkan bu tasarımda, ne giyeceğim derdi olmuyor.

Kapsül Gardırop Nedir adlı yazımızı sevdin mi? Bunlara da göz atmayı unutma!

Başarılı Olanların Zihniyeti

Pomodoro Tekniği Nedir?

VenForLife

Önceki İçerikStres ve Başarı
Sonraki İçerikThor Bjornsson Yeni Rekor Kırdı
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz