Kas Kütlesi Kazanmak İsteyenleri Buraya Alalım. Kas kütlesi kazanmak istiyorsanız, sabit tekrar ve setleri unutun ve bu program size göre mi diye bir göz atın! Hedefiniz, yapabileceğiniz kadar çok tekrar yapmak olacaktır. Yeni bir antrenman programına başlarken daha da motive olursunuz. Bunun nedeni de, belirli bir görünüme ulaşmak istersiniz ve ona ulaşana kadar azimle çalışırsınız.

Yolun sonuna ulaştığınızda da, başka bir değişiklik için hazırsınız demektir, daha büyük ve daha güçlü olmak istersiniz. Bu yüzden kendinize daha büyük hedefler koyarsınız ve yeni antrenman programıyla hedefinize ilerlersiniz.

İşte bu antrenman programı tam da aradığınız türden bir program! 8 hafta boyunca haftanın 5 günü olacak şekilde uygulamanız gerekmektedir. Ortalama antrenman süreniz de, 20-30 dakika kadar olmalıdır.

Önünüzdeki 8 hafta boyunca bunu uygulayabilir, kas inşa etmek için ve daha da güçlenmek için bu programı uygulayabilirsiniz. Bu programda dinlenme süreleriniz biraz farklı olacaktır. Normal antrenman programlarında, set arası 45-60 saniye, hareket arasında 60-90 saniye dinlenme yapıyorken, bu programda kendi sınırlarınızı zorlayacaksınız.

Bu programı uygularken, hareketleri düzgün bir formda yapabileceğiniz kiloları kullanmanız gerekmektedir. Yani gücünüz neye yetiyorsa onu kaldırmanız gerekmektedir. Yorulduğunuz zaman hafif ara verebilirsiniz ancak hareket için verilen süre devam etmektedir, bu da az dinlenme anlamına gelmektedir.

Kas Kütlesi Kazanmak İsteyenleri Buraya Alalım programının asıl amacı ise, hareket için size verilen süre dolmadan mümkün olduğunca düzgün ve fazla tekrar yapmaktır. Örnek olarak; 8 tekrar diye belirttiğimiz harekette 3 dakikanız olacaktır ama bu sadece 8 tekrar yapıp bırakmak anlamına gelmemektedir. Yani 8 tekrar çıkardıktan sonra kısa bir süre dinlenip devam edebileceğinize inanıyorsanız, 9 diye saymaya devam edeceksiniz, 3 dakika bitene kadar ne kadar çok yapabiliyorsanız o kadar yapacaksınız.

Gelişiminizi gözlemleyebilmek için de kaç set ve ne kadar kilo kaldırdığınızı not etmek, bir sonraki antrenmanda daha iyi kilolar ve tekrarlar yapabilmek için önemlidir.

Örnek antrenman 1;

Gün Program
Pazartesi Antrenman
Salı Antrenman
Çarşamba Antrenman
Perşembe Antrenman
Cuma  Antrenman
Cumartesi Dinlenme
Pazar Dinlenme

Antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

Örnek antrenman 2;

Gün Program
Pazartesi Antrenman
Salı Antrenman
Çarşamba Dinlenme
Perşembe Antrenman
Cuma  Antrenman
Cumartesi Dinlenme
Pazar Antrenman

Antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

Antrenman programına başlamadan önce yukarıda yazmış olduklarımızı okumak, programı anlamanıza yardımcı olacaktır.

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz