Kayısı Yağının Faydaları. Aromaterapinin yaygınlaşması sayesinde pek çok doğal yağ ile karşılaşıyoruz. Özellikle kadınların güzellik ve bakımda tercih ettiği kayısı yağının faydalarını sizin için derledik.

Kayısı Yağının Faydaları

Kayısı Yağının Faydaları Nelerdir

  • Kayısı yağının yumuşatıcı etkisi sayesinde cildinizi nemlendirebilir ve ciltteki ölü derilerden kurtulabilirsiniz.
  • Doğal olarak ışıldayan bir cilt görünümü ve pürüzsüz bir dokunuş için bu yağı kullanabilirsiniz.
  • Kayısı yağında bulunan vitamin ve mineraller yaşlanmanın belirtilerini azaltarak, cildin esnek dokusunun korunmasına yardımcı oluyor.
  • Bu yağın bünyesinde bulunan güçlü enfeksiyon giderici bileşenler sayesinde ciltteki sedef ve egzama gibi hastalıkların yumuşatılmasına olanak sağlayabilirsiniz.
  • Kayısı yağında bulunan K vitamini ve Omega 6 yağ asitleri, cildin ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlar.
  • Zayıf saçlara sahip olan kişilerin aradığı doğal yağların başında kayısı yağı gelmektedir. İçerdiği E vitamini sayesinde saçların daha hızlı uzamasını sağlar.
  • Kayısı yağı, B17 vitaminini içerir. Böylece yüksek kan basıncının düşürülerek düzenlenmesi sağlanır.

VenForLife

Önceki İçerikSıcak Su Saçlara Zarar Verebilir
Sonraki İçerikHızlı Saç Uzatma Kürü
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz