Limon Maskesi Nasıl Yapılır? C vitamini kaynağı, ekşimsi tadı ve hoş kokusuyla gönülleri fetheden limonun, zengin besin değerlerini göz önünde bulundurduğumuzda cilt hastalıklarının da tedavisinde önemli bir rol oynadığını görmekteyiz.

Özellikle sivilce lekelerinden kurtulmak isteyen kişilerde doğal bakım önerileri arasında yer alan, sağlığımız için de oldukça faydalı olan limonun maskesini yaptık ve çok da güzel oldu!

Sivilce Lekelerinden Arındıran Limon Maskesi Tarifi

Limon Maskesi Nasıl Yapılır?

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Limon suyu (1 yemek kaşığı)
  • Süt (2 yemek kaşığı)
  • Badem yağı (1 yemek kaşığı)
  • Bal (1 yemek kaşığı)

Hazırlanışı

  1. Bir kap içerisinde tüm malzemeleri karıştırıyoruz.
  2. Maskemiz hazır. Cilt üzerinde özellikle sivilce lekelerinin iz bıraktığı noktalarda maskeyi uygulayın.
  3. Yaklaşık 15-20 dakika kadar bekleyin.
  4. Ardından ılık su ile durulayarak işlemi sonlandırın.

VenForLife

Önceki İçerikDayanıklılık Antrenmanı
Sonraki İçerikSivilce Lekeleri İçin Bal Maskesi
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz