Midenin rahatlaması için yemeklerden sonra sıklıkla tercih edilen maden suyu zayıflatır mı? Kalabalık bir akşam yemeği sonrasında yediklerinizi hazmedemediğinizde maden suyunu tercih edebilirsiniz.

Maden Suyu Zayıflatır mı?

Son yıllarda uzmanlar tarafından sıklıkla önerilen maden suyu, mineralli yapısı ve doğal aromasıyla pek çok kişinin tercihi olmakta. Avrupa’da maden suyu uzun yıllardır popüler olmakla birlikte, spor, spa ve ve sağlıklı yaşam kültüründe yerini korumaktadır.

Maden Suyu Zayıflatır mı? - giphy

San Pellegrino ve Perrior gibi popüler maden suları, daha lezzetli yemekler için, içecek ilavesi olarak tercih ediliyor. Maden suyu, kilo verirken sağlık seviyenizin kontrol altında tutulmasına yardımcı olmaktadır. Standart saf suya oranla daha fazla mineral ve tat sunan maden suyu, birçok insan tarafından kilo vermenin bir sırrı olarak görülmektedir.

Özellikle çok egzersiz yapan kişilerde mineral alımı önemli bir konudur. Maden suyu sıfır kalori içerir. Kilo verme aşamasında kalori sayımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Süt, tatlandırılmış meyve suları ve yüksek kalorili içecekler yerine maden suyu tüketmek her zaman daha sağlıklıdır.

Yemeklerden sonra maden suyunun kilo vermeye yardımcı olduğu birçok uzman tarafından söylenmektedir. Maden suyu mideyi hızlı bir şekilde doldurduğundan, vücuda alınan kalori miktarını azaltır. Bu da, kilo vermeyi kolaylaştırır.

Maden Suyu Zayıflatır mı? - giphy

Maden Suyunun Sağlığımız İçin Faydaları Nelerdir?

 • Açlık hissini yatıştırır. Tatlı krizlerini önler.
 • Romatizma ve artrit gibi hastalıklara karşı koruma sağlar. Magnezyum içeriği sayesinde kasları güçlendirir. Kas spazmlarını önler.
 • Cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Ciltte meydana gelen ölü hücrelerin vücuttan atılmasını sağlar. Hücre yenilenmesini kolaylaştırır.
 • Cildi nemlendirir ve yüzde oluşan kırışıklıkların azaltılmasını sağlar.
 • İçeriğindeki vitamin ve mineraller vücut dengesini koruyarak dehidratasyonu engellemektedir.
 • Sıcak yaz günlerinde terle kaybedilen sıvı elektrolit kayıplarının yerine gelmesini sağlar.
 • Kan şekerinin dengelenmesine katkı sağlar. Hipertansiyonu engeller.
 • Sindirime yardımcı olur. Şişkinliği önler.
 • Kötü kolesterolün düşürülmesini sağlar.
 • Yaz aylarında serinletici ve kalorisiz bir içecek olan maden suyu, içerisine doğal meyve aromaları eklenerek tercih edilebilir.
 • Kalsiyum oksalat konsantrasyonunu azaltarak böbrek taşı oluşumunu engeller.

Editörün Seçimi

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Kilo Vermeniz Dursun İstemiyorsanız

En Sağlıklı Baharatlardan Bile Daha Sağlıklı Olan Kekik Çayının 10 Mucizevi Faydası

Önceki İçerik2020 Musclecontest Japan Scorecard
Sonraki İçerikKaçış Sendromu Nedir?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz