Mathew Fraser Rogue Invitational’de Yarışmayacak. CrossFit kurucusu ve eski CEO’su Greg Glassman yaptığı yorumlar yüzünden topluluğu öfkelendirdi.

Fittest Man on Earth, Mathew Fraser de sonunda sessizliğini bozdu. Greg’in gönderdiği tweetler ve e-postalardan sonra CrossFit topluluğu tamamen kargaşa içindeydi. CrossFit sadece sponsorlarını kaybetmekle kalmadı, aynı zaman sporcular ve şirketler markayla olan ilişkilerini kesmeye başladı. Ayrıca 500’den fazla spor salonu CrossFit ile ilişkisini kesti.

Mathew Instagram hesabından duygularını paylaştı.

View this post on Instagram

I felt like it went without saying but I want it to be clear, I do not support Greg Glassman and I’m frustrated he’s at the helm of CrossFit. My intention with my previous post was to highlight the leaders in our community that are taking action, not to avoid addressing my disappointment. I’ve dedicated my life to this sport. I’ve become the person I am today through the lessons I’ve learned in training and competition. I do not attribute my successes (or failures) to the organization. – I‘m grateful for those who have opened their gym doors to me over the years and supported me throughout my career. I’ve been fortunate to travel the world through this sport and appreciate the warm welcome from every gym, and their members. The community we have will survive this and it is not defined by one man’s opinion. I’m looking for change and my support will be given to those leading the way. #HWPO

A post shared by Mathew Fraser (@mathewfras) on

Greg Glassman’ı desteklemiyorum ve CrossFit’in yönetiminde olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Önceki gönderimde niyetim hayal kırıklığımı ele almaktan kaçınmak değil, topluluğumuzda harekete geçen liderleri vurgulamaktı. Hayatımı bu spora adadım. Antrenman ve yarışmada öğrendiğim derslerle bugün olduğum kişi oldum. 

 

Başarılarımı (veya başarısızlıklarımı) kuruluşla ilişkilendirmiyorum. Spor salonunun kapılarını yıllar boyunca bana açan ve kariyerim boyunca bana destek verenler için minnettarım. Bu sporla dünyayı gezme, her spor salonundan ve üyeler tarafından sıcak karşılandığım için şanslıyım. 

 

Sahip olduğumuz topluluk bundan kurtulacak ve tek bir kişinin görüşü ile tanımlanmayacak. Değişim arıyorum ve öncülük edenlere destek vereceğim.

Mathew Fraser’ın duygusu, şu anda tüm sporda hissedilen duygular ile eşleşiyor. Fraser, yaklaşan Rogue Invitational’da artık yarışmayacağını söyleyerek devam etti. Ancak, bunun nedeni yaşanılan olaylar değil, yaralanma nedeni ile yarışmayacak.

Mathew Fraser Rogue Invitational’de Yarışmayacak

Bu yazı paylaşıldığı zaman, Greg görevinden istifa etti ve Dave Castro yeni CEO görevini üstlendi.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz