Mathew Fraser'ın İnanılmaz Değişimi

Mathew Fraser’ın İnanılmaz Değişimi. Mathew Fraser 2019 yılında CrossFit Games’i toplamda 4 defa kazandı. Fraser’ın dışında dört kez kazanan tek kişi Rich Froning Jr’dır.

Mathew, 2014 yılında ilk kez Games’e katıldı ve ikinci sırada bitirdi. 2015 yılında tekrardan katıldı ve ikinci sırada yer aldı. Ancak, 2016 yılında bir önceki yılın World’s Fittest Man’ini yani, Ben Smith’i geçerek birinci oldu ve o zaman beri her yıl kazanmaya devam etti.

CrossFit kariyerinden önce, halterci olarak performans sergiliyordu ve ulusal halter unvanını sadece 13 yaşındayken kazandı. 2009 yılında Vermont’tan Colorado’ya taşınmadan önce genç ulusal şampiyonu olmaya devam etti. Ancak, antrenörleri rekabet etmesi için ısrarcı oldu ve sonrasında sırtından bir sakatlık geçirdi ve ameliyat olmak zorunda kaldı.

Mathew Fraser'ın İnanılmaz Değişimi1

Ameliyattan sonra, 2011 yılında haltere geri döndü ve U.S. Olympic weightlifting takımına katıldı. Ancak, halter planları gerçekleşmedi. 2012 yılında CrossFit antrenmanlarına başladı ve hayatını tamamen değişti.

2016 yılında Vermont Üniversitesi’nden makine mühendisliği ve mühendislik yönetimi alanında çift anadal ile mezun oldu ve aynı yılda World’s Fittest Man unvanını kazandı.

Mathew Fraser'ın İnanılmaz Değişimi2

2019 şampiyonluğundan önce Mathew üç kez CrossFit şampiyonu Tia-Clair Toomey ve koçu/kocası Shane Orr ile birlikte antrenman yaptı. Tia da aynı şekilde kadınlarda 2019 Games’i kazandı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz