Milos Sarcev ve Kevin Levrone. Milos Sarcev ve Kevin Levrone 50 yaşın üstünde. Yaptıkları son paylaşımlarla, orta yaşında olan birinin nasıl bir fiziğe sahip olması gerektiğini gösterdiler.

Yaşımız ilerledikçe bedenlerimizi mümkün olduğunca iyi bir formda tutmaya çalışırız. 55 yaşındaki IFBB onur listesinde olan Kevin Levrone bu duruma pek de yabancı değil ve yaşı ilerledikçe bu durumu sürdürmeyi seçiyor.

Levrone’nin ara sıra bazı dikkat çekici güncellemeler paylaştığı zaten çoğu kişi tarafından bilinen bir şeydir. Ancak yakın zamanda Instagram hesabından paylaştığı gönderi bunu bir üst seviyeye taşıyor. Arnold Classic şampiyonu, vücudunun değişimini hayranları ile paylaştı.

Milos Sarcev ve Kevin Levrone  

View this post on Instagram

Anniversary Transformation 2020- Alright here’s my starting point. I haven’t worked out in 9 months. Just started my transformation 4 1/2 weeks ago I was 212lbs, today I’m at 220lbs. This first 2 weeks I just did cardio. Now I added push ups, pull ups, ab work and burpees. I will incorporate some weight training starting next week. I have a tricep injury I need to work around so I have to take it easy. Body weight now is 220lbs my goal is to get to about 225lbs leaner and harder. My birthday is right around the corner. I’m in my middle fifties and I’m just trying to stay healthy. I’m using Creatine, Protein and BCAA’s from @levrone_signature_series meal prep provided from @longlifemealprep I’m only consuming 1800 total calories right now. I’ve been off TRT for a very long time. To be honest with everyone I had my lab work done last week at @lifemedinstitute and my testosterone levels were 244ng/dl. Dr. started my protocol last week so I’m taking 1.5ml of prescribe Cypionate per week noting else. Please check with your Doctor before performance and nutrition activity takes place. Best wishes Kevin #itsgotime #levrone #marylandmusclemaschine

A post shared by Levrone™ (@kevinlevrone) on

Bunun dışında, Milos Sarcev de fiziğini paylaştı. Sarcev 56 yaşında olmasına rağmen kendine ne kadar dikkat ettiğini hayranlarına gösterdi. Videoda üstünü çıkarıp formunu göstermeden önce antrenman yapıyor.

View this post on Instagram

Last giant set rotation for chest

A post shared by Milos Sarcev (@milossarcev) on

Kevin Levrone ve Milos Sarcev arasında seçim yapmak gerçekten zor. Net olan bir şey var o da, her iki sporcu da birçok genci kıskandıracak kadar iyi fiziğe sahip. Sizce hangi sporcunun fiziği daha iyi?

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz