Mr Olympia Satıldı. Vücut geliştirme camiasında bazı büyük değişiklikler meydana geliyor. Mr. Olympia yarışması ve Muscle and Fitness’ın haklarının satıldığı ortaya çıktı.

Mr. Olympia yarışması yıllardır vücut geliştirme sporunda yapılan en büyük ve en prestijli yarışmadır. Şirket satın alındığı için, 2003 yılından beri American Media LLC’nin altında büyümüştür.

Ancak, bu şu anda tamamen değişmek üzere. Yapılan bir basın açıklamasında Olympia markasının Jake Wood’a satıldığı ortaya çıktı. Jake Wood, kadın vücut geliştirmesine önem veren biridir ve Wings Of Strength organizasyonunun sahibidir. Bu organizasyon sayesinde ün kazanmıştır.

Yapılan açıklamaya göre Jake Wood, Olympia markasını, Muscle & Fitness‘ı ve dergilerini satın aldı. Bunun dışında, 2018 yılından beri Olympia’yı denetleyen Dan Solomon, yeni yönetim altında başkan ve baş Olympia memuru olarak beş yıllık bir sözleşme imzaladı.

Mr Olympia Satıldı

Mr Olympia Satıldı1

Jake Wood’un satın alma sonrasında yaptığı açıklama:

Olympia’yı almamdaki ana motivasyonum, bu büyük etkinliği hayranlara geri getirmek. Fitness endüstrisindeki en ünlü markalardan bazılarını sahiplenme hayalim gerçekleşti.

 

Ayrıca, Muscle & Fitness dünyanın en büyük fitness odaklı kitlelerinden birine ulaşmamızı sağlayacak. Fitness, beslenme, antrenman ve vücut geliştirme yaşam tarzına sahip olan ve bu tutkuyu paylaşan herkes için harika bir gün.

Dan Solomon, Olympia başkanlığı dışında satın alınan medya kuruluşlarını denetlemekten de sorumlu olacak. Muscle & Fitness’ın yanı sıra Flex Magazine ve M&F Hers de satın alındı. Değişiklik hakkında söyledikleri ise:

İnanılmaz derece güçlü bir şeyi başardık. Yapılan anlaşma, sponsorlara ve reklamverenlere özenle açıklandı. Jake vizyon sahibi biridir ve yaptığı şeylere bakarak başarılarını görebilirsiniz.

 

Sponsorlarımız, katılımcılarımız, okurlarımız, hayranlarımız ve sporcularımız yakın gelecekte yapacaklarımızdan memnun kalacaklar.

Peki bu Olympia’nın geleceği için ne anlama geliyor?

Açık konuşmak gerekirse, bunların çoğu hala belirsiz. Genel beklenti, hayranların bazı olumlu değişiklikler bekliyor olmasıdır. Jake Wood, ileri görüşlü biridir ve sosyal medya stratejilerini kullanarak markaları büyütme konusunda deneyimlidir. Bu deneyimlerini Olympia Fitness & Performance Expo’ya uygulaması bekleniyor.

Olympia etkinliklerini onaylayan kuruluş IFBB Pro League’dir. IFBB Pro League başkanı Jim Manion, satın alma işlemine yanıt verdi ve Jake Wood’a tam destek verdi.

Yeni bir çağ başlatırken Jake ve ekibiyle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Olympia zaten en değerli etkinlik ortaklığımız ve yılın çok beklenen etkinliği oldu. Bence tutkulu ve kendini bu işe adamış yeni biri altında şaşırtıcı şeyler görmek üzereyiz. Jake’in vücut geliştirme sevgisi gerçektir. Ona ve ekibine tam destek veriyorum.

Son yıllarda vücut geliştirme standartları ve Olympia yarışmasının gidişatı hakkında bir sürü eleştiri yapılıyor. Jake Wood’un yaptığı satın alımlar sonrasında neleri başarabileceğini zamanla göreceğiz. Gelişmeler için takipte kalın.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz