Mutsuz Hissediyorsanız Bu Alışkanlıkları Acilen Bırakmalısınız. Sürekli asık suratla gezen, mutsuz insanlardan mısınız? Hiçbir şeyin yolunda gitmediğinden yakınıyorsanız ve hayattan zevk alamıyorsanız belki de bazı alışkanlıklardan vazgeçmenin zamanı gelmiştir. Her zaman mutsuz hissediyorsanız bir de bu önerileri deneyin!

Her Zaman Mutsuz Hissediyorsanız

Mutsuz Hissediyorsanız

Hayat çok zor, her şey üzerime geliyor

Mutlu insanlar da en az sizin kadar hayatta zorluklar olduğunun bilincindeler. Her daim mutsuz hissedip, zorlu zamanları hayatınızın çıkmazı olarak görüp kendinizi üzmenin size hiçbir faydası yok. Kendinizi sıkıntıya sokup sadece olumsuzluğa odaklanmak, bir süre sonra depresyon , tükenmişlik sendromu ve insomnia gibi çeşitli problemleri de beraberinde getirir.

Mutsuz Hissediyorsanız

Hiç kimseye güvenemiyorum, kimse benim mutluluğumu istemiyor

Çoğu mutlu insan çevresindekilere ve yanında olan insanlara güven duyar. Herkesin birbirinin kötülüğünü istediğini ve sevmediğini düşünmek yerine, yanında olan insanlara değer verir, fikirlerini önemserler. Yeni tanıştıkları kişilere dostane yaklaşır ve sorunlarına çözüm üretirler.

Mutsuz Hissediyorsanız

Mutsuz insanlar ise, tanıştıkları ve tanıdıkları çoğu kişiye güvenmez, herkesin ondan nefret ettiğini ve sevilmediğini düşünür. Bu davranış biçimi oldukça sağlıksız olup, yeni arkadaşlar edinme şansını da oldukça düşürür.

Mutsuz Hissediyorsanız

Mutlu olmak istiyorum ama…

Dünyada yanlış giden ve düzeltilmesi gereken pek çok sorun var. Ancak mutsuz insanlar, yalnızca yanlışlara ve hatalara odaklanırlar. Özellikle geçmişte yaşanan ve etkisini hala devam ettirmekte olan birtakım olaylar, kişiyi depresyona itebilir. Bu noktada yapılması gereken, geçmişten ders çıkarıp aynı hatayı tekrarlamamaktır.

Mutsuz Hissediyorsanız

Sürekli geçmişi düşünmek ve geçmişe takılı kalmak, bir süre sonra enerjinizi düşüreceğinden, hem gündelik hayatınızı olumsuz etkiler hem de iş ve başarı performansınızın düşmesine neden olur.

Mutsuz Hissediyorsanız

“O” benden daha mutlu

Mutsuz insanlar, başkalarının mutluluğunun kendilerinden bir şeyler çaldığına inanır ve mutsuz olurlar. Sürekli başkalarıyla karşılaştırma yapar ve genel bir karamsarlık hali söz konusudur. 

Mutsuz Hissediyorsanız

Kendilerine değer veren mutlu insanlar ise, başkalarının hayatlarına baktığında gördükleri tek bir şey vardır. Bu da, başkalarının sahip olduğu şans ve koşulların, kendilerinin de aynı noktaya gelebileceğinin işareti olduğudur.

Mutsuz Hissediyorsanız

Ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok ve geleceğe endişe ve korkuyla bakıyorum

Mutsuz insanlar yalnızca o ana odaklanır ve hiçbir şeyin düzelmeyeceğine ikna olmuşlardır. Aslında böyle bir şey yoktur ve olması da mümkün değildir. Bir insan her zaman gülemeyeceği gibi hep mutsuz olması da mümkün değildir. Yalnızca o anın etkisiyle, her zaman mutsuz olacağımıza inanma güdüsü vardır.  Ya da mutsuzluk durumunu kabullenme söz konusudur.

Her Zaman Mutsuz

Mutlu insanlar da korku ve endişe duyabilirler ancak bu yapabileceklerini sınırlamaz. Geçmişten ve yaşanılan olaylardan ders çıkarıp hedeflerine ulaşmak için çabalamak, kişiyi tatmin eder ve ruh halini iyileştirir. Sadece geçmişe takılı kalmak ise, hayat kalitesini olumsuz etkilediği gibi, kişiyi çıkmaz bir duruma sokar.

Her Zaman Mutsuz

Bu durumda yapabileceğiniz en iyi aktivite, size mutluluk veren ve sizi ileriye taşıyan şeyleri yapmaktır. Sürekli olumsuzluğa odaklanmak, hem kendi hayatınızda hem de çevrenizdeki insanlarla aranızın açılmasına neden olur. Kısacası, olumsuzluk olumsuzluğu doğurur. Her şeyin yoluna girmesi biraz da sizinle alakalıdır.

Mutluluğun kapılarını aralayan en net ve kestirme yol, zihninizde ve yapabileceklerinizde gizlidir.

VenForLife

Önceki İçerikBebeklere Ne Zaman Su Verilmeli?
Sonraki İçerikEğer Gördüğünüz Yüzleri Hatırlayamıyorsanız Dikkat!
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz