New York’ta Spor Salonu Sahipleri Dava Açmaya Hazırlanıyor. Covid-19‘un en çok zarar verdiği sektörlerden biri de fitness sektörü oldu. Birkaç spor salonu sahibi New York’ta savaşıyor ve devlete dava açmaya hazırlanıyor.

ABD işlerin ciddi bir hale geldiğini öğrendikten hemen sonra, birkaç eyalet spor salonlarını kapat zorunda kaldı. Şimdi, farklı aşamalar uygulanmaya başlandı ve işletmelerin tekrardan açılmasına izin veriliyor. Ancak, New York spor salonlarını arka sıralara koymuş gibi gözüküyor.

Eyaletlerin çoğu aşama 4’te. Son aşamaya gelinince işler tamamen normale döner. Ancak Vali Coumo, bu aşamanın başlamasından birkaç gün önce, hem spor salonlarının hem de havuzların 4. aşamada kapılarının tekrardan açılmasına izin verilen iş türleri listesinden çıkarılacağını açıkladı.

View this post on Instagram

Happy Saturday 🇺🇸

A post shared by Governor Andrew M. Cuomo (@nygovcuomo) on

Bu durum ise, iş yerlerini tekrardan açıp işletmeye başlamak isteyen eyaletteki birkaç spor salonu sahibinin hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. Raporlara göre, 500-1000 arasında spor salonu New York eyaletine dava açmayı kabul etti. Bu dava, Long Island’da SC Fitness’ın sahibi Charlie Cassara tarafından başlatıldı ve birkaç yüz kişinin buna katıldığını açıkladı.

New York’ta Spor Salonu Sahipleri Dava Açmaya Hazırlanıyor

Şu an itibariyle, önümüzdeki hafta eyaletten yanıt alma umuduyla Cuma günü ihtiyati tedbir davası açılması bekleniyor. Vali henüz dava hakkında yorum yapmadı. Ancak bir sözcü, devletin işlerini mantıklı ve güvenli bir şekilde yapmaya çalıştığını açıkladı. Bu durumun nasıl çözüleceğini tahmin etmek zor. Gelişmeler için takipte kalın.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz