Aşırı yemek yeme isteğiyle kendini gösteren polifaji, bir tür diyabetik hastalık belirtisidir. Bu rahatsızlık tedavi edilmediğinde, obeziteyle sonuçlanabilir. Peki, polifaji nedir?

Polifaji Nedir?

Polifaji Nedir

Polifajik kişiler, yemek yerken büyük lokmalar yutar ve tıka basa yemek yerler. Polifajinin çeşitli sebepleri olmakla beraber, en yaygın görülen sebebi aşırı yemek yeme alışkanlığıdır.

Sürekli aç hissetme, fiziksel ve zihinsel yorgunluk gibi şikayetler hastalığın belirtisi olmaktadır. Bu hastalığa sahip olan kişiler, boş zamanlarda yemek yeme gibi alışkanlıkları taşırlar.

Polifaji Nedir? - jj 5402

Aşırı ve sağlıksız beslenmek, kalp rahatsızlığına neden olmaktadır. Yapılan araştırmalar, miyokart enfarktüsüne neden olan en büyük faktörün sağlıksız yaşam standartları ve obezite olduğunu göstermektedir.

Polifaji sorunu aynı zamanda endokrin sistem hastalığıdır. Polifajik kişiler ne kadar yemek yerlerse yesinler, yine de doyduklarını hissetmezler. Hastalığın tedavisi, altta yatan tıbbi nedenin araştırılmasıyla yapılmaktadır. Eğer böyle bir hastalığınız varsa, vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Editörün Seçimi

Sağlıklı Yaşayabilmek İçin 7 Öneri

Sağlıklı Beslenme Tüyoları

Verilen Kiloyu Korumak İçin Bunları Mutlaka Yapın!

Önceki İçerikBazal Hücreli Karsinom (BHK)
Sonraki İçerikPigment Bozukluğu (Hiperpigmentasyon)
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz