Prematüre Bebek Nedir? 37. gebelik haftasından önce doğan bebekler prematüre/preterm bebek olarak adlandırılırlar. Prematüre bebek nedir?

Prematüre Bebek Nedir?

Prematüre bebek nedir? Bebekler neden prematüre doğarlar?

Hamileliğin 37. haftasından önce doğan bebekler prematüre bebek olarak biliniyor.  Prematüre bebekler hastanede daha uzun bir süre kalmaya ihtiyaç duyabilir. Prematüre doğumların birçoğu açıklanamamakla beraber, erken doğum üzerine yapılan araştırmalar bazı prematüre doğum risklerini aşağıdaki şekilde sıralamaktadır:

Prematüre Bebek Nedir?

  • Daha önceden prematüre bebek öyküsü olan kadınlarda
  • İkiz ve üçüz gibi daha fazla doğum yapacak kadınlarda
  • Servikal anormalliklerde
  • İlk kez doğum yapanlarda ve ilk çocuklarını doğuran (37+) kadınlarda prematüre bebek riski diğer gebelere oranla daha fazla görülmektedir.

VenForLife

Önceki İçerik3 Günlük Yüksek Yoğunluklu Antrenman
Sonraki İçerikPrematüre Apnesi Nedir?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz