Probiyotik Her Şeye İyi Gelir Mi ?

Probiyotik Prebiyotik Derneği Başkanı Prof. Dr. Tarkan Karakan, “Probiyotik her şeye şifa değildir. Kullanılacağı birkaç yer vardır. Bilimsel çalışmalara kanıt olanları kullanmak lazım. ‘Her şeye iyi gelir’ algısı yanlıştır.” dedi.

Probiyotik nedir?

Probiyotik her şeye

Probiyotiklerin görevi, bağırsaktaki yararlı bakterileri arttırmak ve zararlı bakterilerin sayılarını azaltmaktır. Bağırsak sistemindeki yararlı bakterilerin doğal dengesinin korunmasına ve yenilenmesine yardımcı olmaktadırlar.

Bakterilerin hepsi zararlı mikroplar değildir. Çünkü birçoğu vücudumuzun işlevlerinin tam ve eksiksiz olması için çalışır. Probiyotiğin hangi besinlerde bulunduğunu öğrenmek ve yazının devamına ulaşmak için buraya tıklayın.

Probiyotik her şeye

Prof. Dr. Karakan, yaptığı açıklamada, “Bağırsak florasını korumak için probiyotik takviyesi alacak insan grubu, özel bir gruptur. Herkesin kendi kendine bunu alıp kullanması çok doğru değil.

Sağlıklı beslenmek de bağırsak bakterilerini iyileştiriyor. Akdeniz diyetinin dünyada en çok bağırsak bakterilerini koruyan diyet olduğu bilinmektedir. Akdeniz diyeti, Türk beslenmesine çok yakındır.” ifadelerini kullandı.

vgr

Önceki İçerikAlfa Kadını Özellikleri
Sonraki İçerikBeta Erkeğin 5 Özelliği
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz