Reg Park ile 5×5 Antrenmanı. Reg Park, vücut geliştirme sporunda devrim yapmıştır. Yeni başlayan biriyseniz bu programı rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu antrenman programı 36 haftadan oluşmaktadır ve haftanın 3 günü uygulanmalıdır. Antrenman süreniz 120 dakikayı yani 2 saati geçmemelidir. Kadınlar ve erkekler rahatlıkla bu programı uygulayabilir.

Reg Park kimdir?

Roy “Reg” Park, 7 Haziran 1928 yılında İngiltere’de doğmuştur. Başlarda futbola tutkuluydu ve yetenekleri sayesinde Leeds United’da oynama şansı bulmuştu. 16 yaşlarında Muscleman lakabı ile tanılan David Cohen ile tanışmıştır. Park,Cohen’in ağırlıklarla antrenman yaptığını öğrendiğinde kendisi de bunu denemeye karar vermişti.

John Grimek’in vücut geliştirme efsanesi Steve Reeves’i geride bıraktığını görmek, Roy Park’a yarışmak için ilham kaynağı olmuştur.

Park’ın fiziği, günümüz vücut geliştirmesine göre çok da mükemmel değildi. Fakat olağanüstü gücü ile tanınıyordu.

Park tarihte 226 kg bench press yapan ikinci adam olarak kabul edilmektedir.

Yarışmalar arasında, Park İtalya’da Hercules rolünde birkaç farklı filmde rol almıştır. Yapmış olduğu çalışmalar yalnızca İtalya’da değil, tüm dünya genelinde beğeni toplamıştır. Ayrıca Park, Arnold ile birlikte popüler bir filmde, çoğu kişinin pek de bilmediği bir rolde oynamıştır.

Gelelim antrenman hakkındaki bölüme. Bu antrenman programının temel hedefi, kas kütlesi inşa etmektir. Full body antrenman olarak uygulanmaktadır.

Park 3 farklı aşamadan programı oluşturmuştur.

  1. Aşama – ilk 3 ay ve haftanın 3 günü
  2. Aşama –  sonraki 3 ay ve haftanın 3 günü
  3. Aşama – 32. haftanın sonuna kadar haftanın 3 günü

Örnek antrenman;

GünProgram
PazartesiAntrenman
SalıDinlenme
ÇarşambaAntrenman
PerşembeDinlenme
Cuma Antrenman
CumartesiDinlenme
PazarDinlenme

Antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz