Rinoplasti Nedir? Günümüzde sıklıkla aratılan estetik yöntemlerinin başında rinoplasti geliyor. Estetik cerrahide en çok yapılan operasyon olan rinoplastiyle ilgili bazı bilgileri sizin için hazırladık. Keyifli okumalar!

Rinoplasti Nedir?

Rinoplastiyle burun şekil bozukluğunu düzeltmek daha da kolay bir hale gelmiştir. Estetik cerrahide sıklıkla tercih edilen burun estetiği, hastanın nefes almasına engel olan kemik ve kıkırdak eğriliklerini (deviasyon ameliyatı) düzeltmeyi amaçlar. Estetik burun ameliyatındaki temel amaç; hastanın yüz profiline uygun burun şeklini ortaya koymak ve doğal olan (estetik olduğu belli olmayan) bir burun yapmaktır.

Rinoplasti Nedir? - Rinoplasti Nedir1

Burun, yüzün orta bölümünde yer alan ve hava pasajını kapsayan oldukça önemli bir organdır. Estetik burun ameliyatı yapılırken bu konuya dikkat edilmektedir. Burun yapısında meydana gelen bozukluklar da aynı ameliyat esnasında düzeltilmelidir. Estetik bir görünümün yanı sıra, hastanın rahat bir şekilde nefes alıp verebilmesi de göz ardı edilmemesi gereken bir konudur.

Estetik burun ameliyatı esnasında, kemik ve kıkırdak dokuları deri ve mukozadan ayrılarak, kıkırdak yapıların yeniden şekillendirilmesi işlemi yapılır. Hastanın burun deliklerinden içeriye yapılan kesilerle gerçekleştirilen bu işlem, hastanın cildinde kesi izleri kalmasına neden olmaz.

Önceki İçerikGastrit Nedir? İşte Belirtileri
Sonraki İçerikAnamnez Nedir?
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz