Ronnie Coleman 2006 Olympia'nın Kaybetmek İçin Kurulduğunu Söyledi

Ronnie Coleman 2006 Olympia’nın Kaybetmek İçin Kurulduğunu Söyledi. Ronnie Coleman, Mr. Olympia şampiyonu olarak efsanevi bir kariyer geçirdi. Ancak, son zamanlarda Olympia’da işlerin biraz farklı olduğunu açıkladı.

Ronnie Coleman tartışmasız tüm zamanların en büyük vücut geliştiricilerinden biridir. Kariyeri boyunca 26 IFBB Pro yarışması kazanmıştır. Mr. Olympia’da sekiz defa şampiyon olmuştur.

2019 Dubai Muscle Fest etkinliğinde konuşan Ronnie, Olympia unvanını kaybetmesine neden olan olayları açıkladı. Ronnie yarışma bitmeden kazanamayacağını biliyordu.

“Dediğim gibi, her zaman bir numara olmak için antrenman yaptım. Sahneye çıktığımda her zaman bir numara olacağımı düşünmüştüm, çünkü söylediğim gibi, önceki senelerde yaptığım kadar çok antrenman yaptım. Yani aklımda, şampiyon olacağım vardı. En azından final pozunu yapana kadar böyleydi. 

Birisi bana “bunu kazanamayacaksın” dedi. Ben de şaşırarak “ne?” dedim. Bana akıllarında Jay’in olduğunu ve kazanacak olan kişinin o olduğunu söylediler. Jay’in daha çok tercih edilen adam olduğunu ve değişimin her zaman için iyi olduğunu söylediler. 

Final pozumu yapmadan hemen önce bana söylenen buydu. O zamana kadar, aklımda gösteriyi kazandığımı düşünüyordum. Dokuzuncu unvanımı kazanacaktım. Çünkü, bir numara olmak için hazırlanmıştım. Bir sene önce yaptığım şeyi, bulunduğum pozisyonda olmak için yapmıştım. Bana farklı bir yöne gitmek istediklerini söylediler.”

Eğer bu dedikleri doğru ise, Ronnie Coleman için gerçekten çok kötü bir durum. Olympia’da sorumlu olan insanların bir değişiklik istemesi anlaşılabilir bir durum. Ancak, bu yolla yapılması pek de doğru bir yol değil.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz