Ronnie Coleman Joe Rogan ile Konuştu
Ronnie Coleman Joe Rogan ile Konuştu

Ronnie Coleman Joe Rogan ile Konuştu. Vücut geliştirmenin ilerleyen yaşlarda vücutta bazı sorunlara yol açtığı bir sır değildir. Gelmiş geçmiş en büyük vücut geliştiricilerinden biri olan Ronnie Coleman, yakın zamanda Joe Rogan ile konuştu.

Ronnie, Mr. Olympia’da sekiz kez şampiyon oldu ve bu başarıları elde edebilmek için çok sıkı antrenmanlar yaptı. Ronnie Coleman Joe Rogan ile konuştu, sırtında ve vücudunun geri kalanında ne kadar kötü şeyler olduğunu açıkladı. Lise yıllarında başladığını söylediği bu sorunlar, yıllarca sırtında, kalçasında, boynunda devam etti ve 13 cerrahi operasyon geçirmek zorunda kaldı.

Ronnie Coleman Joe Rogan ile Konuştu

Ronnie hayatının büyük bir bölümünde kiropraktik gördüğünü söyledi. Ayrıca ameliyat gerektiren fıtıklaşmış bir diski vardı.

2014 gibi ikisini de değiştirmek zorunda kaldım. Ocak ayında kalça ameliyatı oldum, şimdi biraz daha iyi duruyor. Biri kötüye gitti ve ikisini de değiştirmek zorunda kaldılar. Titanyum olanlar vardı ve titanyum olanlar en zor olanlar çünkü kaba ve titanyum vücutta zor. Ben çalışıyorum ve bu sadece yuvaları kırdı.

Ronnie Coleman Joe Rogan ile Konuştu

Ronnie Coleman, acının sevdiği şeyleri yapmasına engellemesine izin vermediğini söyledi. Ne kadar çok acı çektiğini itiraf etse de, üstesinden gelebiliyor. Ardından, Squat sırasında ilk kez fıtık olduğunu söyledi.

Silah sesi gibi bir ses geldiğini, ancak acil servisin bir şey görmediğini söyledi. Birkaç hafta izin aldı, ancak spor salonuna geri döndüğü zaman bir şeylerin yanlış olduğunu bildiğini söyledi ve ağrı dayanılmaz hale geldi ve ameliyat oldu.

Bacağım yanmadan 5 metre yürüyemedim. Ayaklarım yanıyor ve şimdi çok acı çekiyorum. Bu yüzden ciddi bir şey yapmanın zamanı geldiğini biliyorum.

İlk prosedür diski tıraş etmekti, bu da Coleman’ın acısını hafifletti. Ancak bir yıl sonra işler yavaşladı ve başka bir prosedüre ihtiyacı vardı. Ronnie olanların özelliklerini hatırlamıyordu, ama işler oradan yokuş aşağıya gitti dedi.

Ronnie Coleman Joe Rogan ile Konuştu

Sanırım bir diski ilk kez fıtık haline getirdiğinizde, sanki bir demet tenekeyi üst üste koyuyorsunuz ve bir tane çıkarıyorsunuz. Bir süre sonra diğerleri de yerlerinden düşmeye başlar ve bu da böyle oldu. Diğer diskler kendi başlarına fıtıklaşmaya başladı. Tabii ki ben de çalışıyordum.

Şimdi bile fıtıklaşmış bir diski olduğunu ve bunun daha önce ameliyat edilmediği son disk olduğunu söyledi. Boynunun ve sırtının geri kalanı kaynaşmış. Sırtının kaynaşmış olmasına rağmen, vücut geliştirici her şeyin daha da kötüye gideceğini kabul etti. Profesyonel bir sporcu yaşlandıkça bunun olduğunu söyledi.

Ronnie, bacakları zayıfladığı için yürürken bir sürü sorun yaşıyor. Ardından kök hücreleri denemek istediğini söyledi, Joe’nun hayranı olduğu. Bundan sonra, bu ameliyatlar sonucunda vücudundaki tüm donanımları parçalar.

Ronnie Coleman Joe Rogan ile Konuştu

14 vidam, 2 kafesim ve 2 çubuk var. Yani çok fazla donanım, çok sayıda kafes. Boynumda ve sırtımda var.

Ronnie Coleman Joe Rogan ile Konuştu

VenForLife

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz