Ronnie Coleman Mr. Olympia’yı 90’lı Yıllarla Karşılaştırıyor. Ronnie Coleman tartışmasız gelmiş geçmiş en iyi vücut geliştirmecilerden biridir. Ronnie’ye göre bugün yarışan yarışmacılar kendi zamanında yarışan yarışmacılara göre iyi değiller.

Ronnie, vücut geliştirmenin kralı olarak bilinmektedir. Mr. Olympia unvanını 8 defa kazanmıştır. Birçok insan vücut geliştirmeye başlama nedeninin Ronnie Coleman olduğunu söylemektedir. Ronnie 2009 yılında emekli olmuştur.

Ronnie’nin bugünkü sporculardan pek etkilendiği söylenemez. Valuetainment ile konuşan Ronnie, 2019 Mr. Olympia şampiyonu Brandon Curry ve diğer vücut geliştiricileri 90’larda yarışan sporcularla karşılaştırması istendi.

“Günümüzde yarışmış olsalardı ilk 5’e giremezlerdi.”

Ayrıca, Ronnie Dorian Yates‘in yaptığı son Brandon Curry eleştirilerine katıldığını söyledi. Vücut geliştirenlerde eksik olan şeye de basit bir cevabı vardı.

“Şartlar aynı değil. Şu adamlara bak. Hiç kimse diyet yapıyor gibi görünmüyor, gerçek bir diyeti gibi. Kimse formda durmuyor. İyi görünüyorlar, biliyorsun. Beni, Kevin’ı, Flex’i ve Shawn’ı bu adamların yanına koyarsan aradaki farkı görünce vay be dersin. Benim zamanında yarışan adamların hiçbirini yenemezlerdi.”

Ronnie, bunun farklı bir dönem olduğunu ve vücut geliştiricilerin kendi zamanındaki adamlarla rekabet etmek zorunda olduğunu da ekledi. Bunun dışında, yedi kere Mr. Olympia unvanını kazanan Phil Heath‘in bir istisna olduğunu ve büyük adamlarla rekabet edebileceğini söyledi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz