RSG Group Gold's Gym'i Satın Aldı

RSG Group Gold’s Gym’i Satın Aldı. Gold’s Gym birkaç ay önce iflas için başvuruda bulunacağını açıklamıştı ve spor salonu franchising’inin geleceğini belirsiz bırakmıştı. RSG Group ise bu efsanevi markayı açık arttırmada satın aldı.

Gold’s Gym’in spor salonları vücut geliştirme ve fitness sporunda ikonik bir yer haline gelmiştir. Son yıllarda ülke genelindeki tesislerde ciddi bir düşüş yaşamış olmasına rağmen, bu spor salonlarının birçok sporcu için ne kadar önemli olduğunu tahmin etmek çok da zor değildir.

Birçok kişi için Gold’s Gym, vücut geliştirme sporuna başlama nedenleriydi. Marka da büyüme ve iyileşme için hizmet etti.

Gold’s Gym Mayıs ayında iflas başvurusunda bulunacağını açıkladığı zaman topluluk hayal kırıklığına uğramıştı. Covid-19 nedeni ile birçok yer kapalı kaldı ve bu durumdan en çok etkilenen sektörlerden biri de spor sektörü oldu. Marka bu küresel sağlık krizinden sert bir şekilde etkilendi ve ayakta duramadı.

Raporlara göre, Gold’s Gym RSG Group tarafından satın alınmış gibi görünüyor. Önceden McFit Global Group olarak bilinen şirket, TRT Holdings, Inc.’den spor salonunun haklarını satın aldı. Bu satın alma ise, mahkemenin onayladığı bir açık arttırma ile gerçekleştirildi.

13 Temmuz 2020’de yapılan müzayedenin sonunda, RSG Group’un tahmini 100 milyon dolarlık nihai satın alma fiyatıyla Gold’s Gym’i ve tüm varlıklarını satın alacağı açıklandı.

RSG Group Gold’s Gym’i Satın Aldı

RSG Group kurucusu ve CEO’su Rainer Schaller;

Gold’s Gym, sektörün gelişimi üzerinde büyük etkisi olan bir fitness kurumudur. 1997 yılında Almanya’nın Würzburg  şehrindeki ilk McFIT stüdyomu kurarken çok büyük bir ilham kaynağı oldu. Mevcut lider ekip ile ortaklaşa olarak, RSG Group çatısı altında bu ikonik markaya yeni bir hayat verebileceğimiz için gurur duyuyorum.

RSG Group’tan bu satın almanın ardından, Gold’s Gym dünya çapında yaklaşık olarak 660 yeri kapsayan iflası bırakacak. Bu 29 ülkeyi kapsamaktadır. Hem kurumsal hemde franchise lokasyonları da içermektedir. Yeni sahiplerin markayı yeniden nasıl inşa edeceklerini zamanla göreceğiz.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz