Saç Dökülmesinin 5 Nedeni. Hepimiz sağlıklı saçlara sahip olmak isteriz. Uzun veya kısa dönem farketmeksizin, hem kadınlarda hem de erkeklerde saç dökülmesinin etkileri yaşanır. Peki, neden saçlarımız dökülüyor?

Saç Dökülmesinin 5 Nedeni

1- 50 yaşına yaklaşan kadınlarda, menopoza bağlı olarak saç dökülmesi görülebilir.

Saç Dökülmesinin 5 Nedeni - giphy

2- Diyabet ve anemi gibi çeşitli hastalıklara bağlı saç dökülmesi sorunu yaşanabilir. Ayrıca polikistik over sendromu ve kanser hastalıklarının tedavi aşamasında da saç dökülebilir.

Saç Dökülmesinin 5 Nedeni - giphy downsized large

3- Hamilelik sonrasında saç dökülmesi görülebilir. Aşırıya kaçmadığı sürece bu durum normal kabul edilir.

Saç Dökülmesinin 5 Nedeni - giphy

4- Ani kilo kayıpları gibi yaşanan beslenme bozuklukları, vücudun ihtiyacı olan vitamini almasına engel olur. Bu da saç dökülmesine neden olmaktadır.

Saç dökülmesinin

5- Son olarak; saça yapılan muamele de dökülmeyi etkilemektedir. Sıkı topuz, saçı geren saç modelleri ve brezilya fönü gibi işlemler saç sağlığını olumsuz etkiler.

Saç Dökülmesinin 5 Nedeni - giphy

Önceki İçerikGreater Gulf Pro 2019
Sonraki İçerikAtlantic Coast Pro 2019
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz