Güzel ve doğal duran bir yüzün en önemli unsurlarından birisi şüphesiz, kusursuz dişlere sahip olmaktır.İşte Diş beyazlatma yöntemleri..

1-Öncelikle dişlerinizi günde mutlaka en az 2 kez fırçalayın.

betty boop toothache GIF by Okkult Motion Pictures

Diş ağrısının ne kadar acı verdiğini hepiniz bilirsiniz. Doğru ve sağlıklı bir fırçalama, diş sağlığımızı da olumlu yönde etkiler.Ağız bakımının eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması, ağız kokusu, diş çürükleri gibi olası durumları ortadan kaldırır.

2-Çok sık kullanılan bir yöntem: Limon ve Karbonat

Hazırlanışı:

Küçük bir kap içerisine yarım tatlı kaşığı karbonatı bir kaç damla limon ile karıştırın. Diş beyazlatma için hazırladığınız karışımın macun kıvamına geldiğinden emin olun.Parmaklarınız ya da diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Diş beyazlatma

Dişlerinizi tamamen beyazlatmak istiyorsanız:

Diş fırçanızın tamamını karbonat dolu kaba batırın.Bir kaç dakika boyunca dişlerinizi fırçalamaya devam edin.2 dakikadan daha uzun süre dişlerinizi fırçalamanız tavsiye edilmez. Çünkü karbonatın içerisinde bulunan bazı bileşiklerin aşındırıcı etkiye sahip olmasından dolayı, 2 dakikadan fazla fırçalamamaya dikkat edin.

Dişlerinizi yanlamasına değil, yukarı-aşağı olacak şekilde fırçalamayı unutmayın.1-2 hafta boyunca her gün gün aşırı olacak şekilde bu yöntemi uygularsanız, sonuç almamanız mümkün değil.

Son olarak; Sadece karbonat da yine diş beyazlatma için kullanılan alternatiflerinden biri.

Diş beyazlatma

Doğal renk açıcı özelliğe sahip olan karbonatı 2-3 hafta boyunca düzenli bir şekilde kullandığınızda diş renginde açılma olduğunu fark edeceksiniz.

Diş beyazlatma için kullanılan karbonatın diğer faydaları:

Diş beyazlatma

-Böbrek sağlığına iyi gelir.

-Kas ağrılarını azaltır.

-Güneş yanığı durumunda ılık banyo suyuna ½ fincan karbonat ekleyerek vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz

-Sporcular tarafından tüketilen karbonat kapsülleri spor performansını artırır.

-Mide asidinin düzenlenmesini sağlar. Böylece başta mide yanması, hazımsızlık ve ülser ağrısı gibi sindirim sistemi problemlerinin tedavisinde kullanılır. Yarım çay kaşığı karbonatı yarım bardak suya ilave ederek her 2 saatte bir tüketebilirsiniz.

BUNLARI DA OKUMAK İSTEYEBİLİRSİN:

Mutluluk İle İlgili Sözler

Uzun Kirpikler İçin

İnsanlar Neden Dondurularak Saklanamıyor?

Vücudumuzun İhtiyaç Duyduğu 8 Önemli Besin

Uyku Şart! Sabahları Uykusunu Alamayanlar İçin İlaç Gibi Gelecek Tavsiyeler

Kahve Aşkına! Okurken Gözlerinizden Kalpler Çıkaracak En Lezzetli Kahve Tarifleri

Trafik Lambaları Neden Kırmızı, Sarı ve Yeşil Renktedir?

Filografi ile Yapabileceğiniz 17 Tasarım

6 Günlük Antrenman Programı

Dumbbell ve Vücut Ağırlığıyla HIIT Antrenmanı

Burası da hoşunuza gidebilir

Kadın & Çocuk Blogu

VenEraX

Önceki İçerikKeratin Faydaları
Sonraki İçerikÖğrenilmiş İyimserlik Kuramı
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz