Astım, tedavisi olmayan ve uzun süren bir hastalıktır. Ancak bu süreçte kişinin günlük sosyal yaşantısını iyileştirmesi gerekir. Peki, astım tedavisi nasıl olmaktadır ?

Astım tedavisinin asıl amacı; hastalığı tamamen ortadan kaldırmaktan ziyade kontrol altında tutmaktır.  Kişi doktor tavsiyelerine uyarak aynı zamanda astıma yol açan faktörlerden uzak durursa kontrolü kolaylıkla sağlanabilir.

İyi bir astım kontrolünün ilk şartı; bireyin öksürük ve nefes darlığı gibi solunum problemlerinin önüne geçilmesidir.

Astımın kontrolünü zorlaştıran her türlü etkenden uzak durmanız gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca fiziksel aktiviteyi artırmak ve sağlıklı bir yaşam oluşturmak da yine astımın tedavisinde önemli bir rol oynar.

Astım tedavisinde kriz anında geri çekilen kurtarıcı ilaçlar kullanılmaktadır.  Unutulmaması gereken nokta, kişiyi her ne rahatsız ediyorsa (polen, sigara dumanı, toz vs) ondan uzaklaşması gerektiğidir.Kullanılacak tüm ilaçların kullanım süreleri ve hangi zaman aralığında kullanılacağına hastanın durumuna göre doktorlar karar vermektedir. Kişide bahar alerjisi söz konusuysa, kişinin nefesten çekilen ilaçları kullanması gerekir.

Astım Tedavisi Nasıl Olmaktadır adlı yazımızı sevdin mi ?Ayrıca bunlara da göz atmayı unutma!

Kutuptaki Hayvanlar Nasıl Yaşıyor?

Kadın kombinleri

Önceki İçerikAstım Nedir ? Astımın Nedenleri
Sonraki İçerikRomatizma Belirtileri Nelerdir ?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz