Öncelikle sağlık bireyin ruhsal ve fiziksel anlamda kendini iyi tanımlayabilecek durumda olmasıdır. Bireyin sağlığı, maruz kaldığı veya kendi isteğiyle bireyin kendisine zarar verebilecek etkenler sonucunda zarar görmesinin yanı sıra doğuştan gelen rahatsızlıklara bağlı olarak insanları ilaçlara mahkum etmektedir. Bunu fırsat bilerek insan sağlığıyla oynayan firmalar, izledikleri yollarla tüketiciyi kandırmayı başarıyorlar.

İşte İnsan Sağlığıyla Oynayan Firmalar..

İnsan Sağlığıyla Oynayan Firmalar

İlaç Firmaları

İnsan Sağlığıyla Oynayan Firmalar

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer, “Daha Çok İlaç Satmak İçin Hastalıklar İcat Edelim mantığı ile bütün dünyada egemenliğini yürütmeye devam eden büyük bir ilaç mafyasının kıskacı içindeyiz” dedi.  Daha çok para kazanmaktan başka gayesi olmayan bazı ilaç firmalarının, şeker, kolesterol ve kanser gibi hastalıkları tedavi etmekten ziyade bireyin ölmesini engelleyerek, hastalıklı şekilde  daha uzun yaşamasını ve daha çok ilaç almasını hedeflemektedir.

İnsan Sağlığıyla Oynayan Firmalar

EK BESİN VE ZAYIFLAMA ÜRÜNLERİ FİRMALARI

Ek besin takviyesi ve zayıflama ürünleri adı altında milyonlarca kişinin hem psikolojik hem de fiziksel açıdan sağlığıyla oynayan birçok kapatılan firma ismi öğrenebilirsiniz. Hatta bu ek besin ve zayıflama ilaçlarının yüzünden ölümle sonuçlanan vakalar olması, firmaların insan sağlığından çok maddi refaha önem verdiklerini destekleyen en temel dayanaktır.

İnsan Sağlığıyla Oynayan Firmalar

OYUNCAK FİRMALARI

Çocuklarımız en çok değer verdiğimiz, hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır.Onların mutlu ve sağlıklı olmasını ister ve bunun için elimizden geleni yaparız. Çocuğumuzun istediği oyuncaklar artık eskisi gibi el yapımı yada tahtadan değiller. Bu doyumsuzluğun sonuçları olarak doğan plastik oyuncaklar çocuklarımızın sağlığını hiçe sayıyor. İleriki dönemlerde kanserle bile sonuçlanabilecek kadar kötü sonlara yol açıyor. Oyuncak firmalarının bu olanlar için bir kısıtlama getirmemesi insan hayatının firmalar için önemli olmadığını bizlere göstermektedir.

 

SEVEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ DİĞER YAZILAR:

Kahve Aşkına! Okurken Gözlerinizden Kalpler Çıkaracak En Lezzetli Kahve Tarifleri

Sağlıklı Beslenme Tüyoları

Hamburger Sağlıklı Mıdır?

Uyku Şart! Sabahları Uykusunu Alamayanlar İçin İlaç Gibi Gelecek Tavsiyeler

Toplanın! İnsomnia(Uykusuzluk) ile Nasıl Başa Çıkacağınızı Anlatıyoruz

Son Zamanlarda Adından Sıkça Söz Ettiren Şarbon Hastalığı Hakkında Ne kadar Bilgilisin ?

Burası da hoşunuza gidebilir

Kadın & Çocuk Blogu

VenEraX

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz