Sıcak Su Saçlara Zarar Verebilir. Saçın kurumasına neden olan faktörlerin başında sıcak su ve saçı fazla yıkamak gelir. Bu da saçın kırılıp yıpranmasına neden olur. Saçınızı mutlaka ılık su ile yıkamalısınız. Saçları çok fazla sıcak suyla yıkamak, saç dipleri ve ve saç üzerinde yer alan asitin koruyucu lipit tabakasını eritmesine neden olur.

Sıcak Su Saçlara Zarar Verebilir1

Sıcak su saçlara zarar verebilir

Saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı görünmesini istiyorsanız, saçınıza zarar verebilecek işlemlerden kaçınmalısınız.

Bunlar saçlara zarar veriyor

  • Saçları sık yıkamak,
  • Saçları çok sıcak suyla yıkamak
  • Saçınızı yüksek sıcaklıktaki fön ile kurutmak
  • Sıcak maşa ile saçlarınıza şekil vermek
  • Saçlarınızı sıkı tokalarla bağlamak

Saçlarınızı sıkı bağlamak, zamanla saç köklerinin zayıflamasına neden olmaktadır. Saçları çok fazla sıcağa maruz bırakmak ise yıpranmalara ve dökülmelere sebep olur. Sıcak sudan etkilenen saçlarınızı B12 vitamininin besleyici özelliğini kullanarak ya da A vitamininin saç köklerini güçlendiren etkisini kullanarak besleyebilirsiniz.

VenForLife

Önceki İçerik2019 Arnold Classic USA Scorecards
Sonraki İçerikKayısı Yağının Faydaları
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz