Sık Acıkmanın Nedenleri. Siz de, “Akşam vakitlerine doğru pilim bitiyor” diyenlerden misiniz? Ya da yemeklerden sonra şiddetli bir şekilde tatlı krizi mi yaşıyorsunuz? Sık acıkmanın altında yatan bazı nedenleri sizin için sıraladık.

1- Hipoglisemi çok yaygın bir hastalık olmakla beraber, pek çok insanda sık sık acıkmaya sebep gösterilmektedir.

Sık Acıkmanın Nedenleri - giphy

2- Tiroidin hızlı çalışmasına bağlı olarak aşırı terleme, kas güçsüzlüğü, kronik yorgunluk ve sürekli yemek yeme ihtiyacı duyulabilir.

Sık Acıkmanın Nedenleri - giphy

3- Çok endişeli ve stresli anlarınızda vücudunuzda kortizol salgılanır ve bu da acıkmanıza yol açmaktadır.

Sık Acıkmanın

4- Son olarak; yediğiniz besinler de sizi acıktırıyor olabilir. Süt, yoğurt, peynir, yumurta ve yağsız etler protein açısından oldukça zengin olup, sağlığımız için de faydalıdır. Sağlıksız gıdalardan uzak durun.

Sık Acıkmanın Nedenleri - giphy

Önceki İçerik4 Haftada Fazlalıklardan Kurtul!
Sonraki İçerikSürekli Yorgunluğun 5 Nedeni
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz