Sıkı Bir Vücut İçin. Birçoğumuzun hayali daha sıkı bir vücuda sahip olmaktır. Egzersiz programlarınızda yapacağınız küçük değişiklikler hedefinize hızlı ve emin adımlarla ilerlemenize yardımcı olacaktır! Sıkı bir vücut denilince akla ilk gelen, düşük yağ oranı, güçlü ve belirgin kaslardır.

Yağ yakımı

Amacınız ne olursa olsun, işin antrenman kısmı temel seviyede çok değişiklik göstermez. Sıkı bir vücut için amacınız hem kaslarınızı güçlendirmek hem de yağ oranını düşürmek olmalıdır. İşin ayrıntılı kısmına inildiğinde ise, bunları yaparken dikkat edilecek detaylar sonuçları doğrudan etkilemektedir.

Yağ yakımının altın kuralı: Metabolik Antrenman

Metabolik antrenmanlar, kasları güçlendirerek dayanıklılığı arttırır ve aynı zamanda da nabız atışlarını yüksek tutmayı hedefler. Bu durumda metabolizmanın yükü artar, harcanan enerji ve yakılan kalori miktarı da yükselir. Bu antrenmanlar kasları, kalp ve dolaşım sistemini şiddetli olarak çalıştırdığı için oldukça zorlayıcıdır. Bu sebepten ötürü metabolizma hızının antrenman sonra da yüksek kalmasını sağlayarak saatlerce yağ yakımına devam etmektedir.

Metabolik antrenman nedir?

Genelde kalp atışlarını hızlandırmada etkili olan, çoklu kas gruplarını çalıştıran rezistans (yani ağırlık) egzersizlerinden oluşmaktadır.
Aynı egzersizleri tekrarlayan setler yerine bir egzersizden diğerine geçilmektedir.

Egzersiz aralarından ki dinlenme süreleri çok kısadır ya da dinlenme yapılmadan diğer egzersize geçilir.

20 ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Küçük değişikler, büyük değişimlere neden olur!

Antrenman dışında, günün geri kalanında yapacağınız küçük değişiklikler daha aktif olabilir ve yaktığınız kalori miktarını arttırmanıza yardımcı olabilir. Hayatınızda hiçbir şeyi değiştirmeden günde 100 kalori fazla yakmaya başlarsanız bir yılın sonunda 5-6 kilo verebilirsiniz.

VenEraX

VenTeam

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz