Sivilce Lekeleri İçin Bal Maskesi. Antiseptik ve antibakteriyel özelliklerinin yanı sıra kolesterol seviyesinin düzenlenmesine de yardımcı olan balın, cilt üzerine de faydaları bulunmaktadır. İltihap önleyici ve bakteri temizleyici yapısı nedeniyle, doğal cilt bakım önerileri arasında yer alan ve cildin yumuşatılmasına da yardımcı olan bal, sivilce lekeleri için de tercih edilmektedir.

Sivilce Lekeleri İçin Bal Maskesi

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı bal
  • Bir kaç damla su
  • 3 adet aspirin

Hazırlanışı

  1. Aspirinlerin üzerine suyu dökerek çözülmesini bekleyin. (Su eklediğinizde pütürlü bir hal alması normaldir. Ancak çok fazla su eklemeyin)
  2. Balı da ilave ederek karıştırın.
  3. Karışımımız artık hazır. Maskeyi cildimize uygulayalım.
  4. Yaklaşık 15 dakika bekleyin.
  5. Ardından yüzünüzü yıkayarak işlemi tamamlayın.

Bu maskeyi haftada 2-3 kez olacak şekilde uygulayın. Böylece sivilce lekeleri için karşı etkili bir çözüm olacaktır.

VenForLife

Önceki İçerikLimon Maskesi Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikBebekler Neden Uyumaz?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz