Vücut sağlığı için doğru gıdalar ile beslenmek gerektiği su götürmez bir gerçek. Bu noktada sperm kalitesi büyük önem taşıyor. Peki sperm kalitesini artıran besinler nelerdir?

Özellikle son 40 yılda, erkeklerde sperm sayısı düzenli olarak düşüş göstermeye başladı. Elde edilen bu veri, erkeklerin korkmasına sebep olabilir. Ancak sperm sayısı kadar spermlerin kalitesi de büyük önem taşıyor.

Bu konunun beslenmeyle yakından ilişkisi olduğunu ele alan pek çok uzman, ortalama sperm sayısının %59 gibi ciddi oranda azaldığını belirtiyor.

Düşen sperm sayıları demek, büyük ölçüde çiftlerin doğurganlık ve gebelik ile ilgili konularda çeşitli zorluklarla karşılaşacağı anlamına gelmektedir. Düşen sperm kalitesinin, ilerleyen yıllarda toplumu daha fazla etkileyebilme ihtimali vardır.

Sperm Kalitesini Artıran Besinler

VenEraX

Önceki İçerik4 Günde Kas Kütlesi Kazanın
Sonraki İçerikKıskançlık İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor?
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz