Stacey Bentley 63 Yaşında Hayatını Kaybetti. Vücut geliştirme camiası tekrar bir ölüm haberi aldı. Bu sporun gerçek öncülerinden bir olan Stacey Bentley, 63 yaşında hayatını kaybetti.

Stacey Bentley, ilk kadın etkinliğinde yarışan orijinal kadın vücut geliştiricilerden biridir. 1979 yılında IFBB Women’s World Bodybuilding Championships ile ilk kez sahneye çıktı ve dördüncü sırada yer aldı. Ayrıca, 1979 yılında Frank Zane Pro yarışması da dahil olmak üzere 1981 yılında bu spordan emekli olmadan önce üç yarışma kazandı. Bugünün kadın vücut geliştiricilerinin yolunu açmıştır.

Vücut geliştirme kariyerinin ardından, insanlara yardım etmek için hemşire olmaya karar verdi. Onu tanıyanlar kendisinin ne kadar iyi kalpli biri olduğunu biliyordu. Yarışmacı olduğu zamanlarda, rakiplerinin kendisi hakkında konuştuklarını (kötü konuşmaları) bile umursamadı.

Stacey Bentley’nin hayatını kaybetmesi üzerine, yakın arkadaşı Roger Schwab Facebook hesabından bir yazı paylaştı. Gönderiye göre, yeni yıl arifesinde trajik bir şekilde aniden ve sessizce aralarından ayrıldı.

Stacey Bentley1

Stacey Bentley2

Yeni yıla böyle bir haber ile girmek gerçekten çok üzücü. VenGym olarak, Stacey Bentley’in ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz