Steve Reeves ile ideal vücudu inşa et. Vücut geliştirme öncüsü ile aynı teknikleri uygulayarak ideal fiziğe ulaşabilirsiniz. Orta seviye bir sporcuysanız bu antrenman programını rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu antrenman programı 12 haftadan oluşmaktadır ve haftanın 3 günü uygulanmalıdır. Antrenman süreniz 60-90 dakikayı geçmemelidir. Steve Reeves ile İdeal Vücudu İnşa Et antrenmanının tipine gelecek olursak, full body antrenmandır ve temel amacı kas inşa etmektir.

Steve Reeves Kimdir?

Steve Reeves 21 Ocak 1926, Glasgow, Montana, ABD’de doğmuştur. Babasının ölümünden sonra yani Reevs 10 yaşındayken annesi ile birlikte Kaliforniya’ya taşınmıştır. Eğitim ve kas geliştirmeye merakı da lisede başlamıştır. Daha sonra Yarick’in Oakland’daki spor salonunda antrenmanlara başlamıştır.

Vücut geliştirmeye serüveni orduya katılmasıyla ve 2. Dünya Savaşı sırasında Filipinler’de görev yapması nedeni ile kesintiye uğramıştır.

Daha sonra ülkesine geri dönerek, 1947 yılında AAU Mr. America yarışmasına hazırlanır ve kazanır. Yarışmayı kazandıktan sonra da oyunculuk için adım atacaktır. 1948 yılında Samson and Delilah için başrol olarak seçilmiştir ama rolü reddetmiştir. Sebebi ne diye merak ediyorsanız; Reeves rol için 15 kilo vermek zorundaydı ve vücut geliştirme kariyerine etki edeceği için bunu kabul etmedi.

Tabi vermiş olduğu karar çoğu kişiye saçma gelebilirdi ama Reeves, Mr. Universe yarışmasına katılmaya ve bu yarışmayı kazanmaya karar vermişti. Yarışmaya katıldığı tarih 1950’dir. O yıllarda Mr. Olympia olmadığı için, ilk yarışma 1965 senedinde başladığı için, Reeves’in dünyanın 1 numaralı vücut geliştiricisi olduğu düşünülmekteydi.

Reeves İtalyan filmlerinde 1957 Hercules ve 1959 Hercules filminde beğeni kazanmayı başarmıştı. Tabi ki de dünya genelinde bir beğeni. Tam zamanlı oyunculuk kariyeri 1960’lı yılların sonunda omuzundan geçirmiş olduğu bir sakatlık sonucu onu bırakmaya zorlamıştır. 1 Mayıs 2000 tarihinde Reeves hayata gözlerini yummuştur.

Steve Reeves, deneyimlerini bilgisini öğrenmek isteyenlerle paylaşmaktan asla çekinmemiştir.

Reeves’in bu antrenman için tavsiyeleri

  • Setler arasında 45-60 saniyeyi geçmeyecek şekilde dinlenme yapmak.
  • Hareketler arasında 2 dakikalık dinlenmeler.
  • Antrenmanlar arasında 1’er gün dinlenme.

Bu antrenman programı Reeves’in en popüler programı ve 1951 yılında kendisi tarafından yazılmıştır. Her antrenmanında aynı rutini uygulamamaktadır ama bu program uygulamayı en sevdiği program olarak kabul edilmiştir.

Örnek antrenman;

GünProgram
PazartesiAntrenman
SalıDinlenme
ÇarşambaAntrenman
PerşembeDinlenme
Cuma Antrenman
CumartesiDinlenme
PazarDinlenme

Antrenmanlara başlamadan önce ısınmayı ihmal etmeyin.

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz