Sürekli Yorgunluğun 5 Nedeni. Bir aydan daha uzun süren ve geçmek bilmeyen yorgunluk haliniz mi var? Sürekli yorgunluğun çeşitli sebepleri olabilir. Aşağıda kronik yorgunluğa sebep olacak faktörler gösterilmiştir.

Sürekli Yorgunluğun 5 Nedeni

1- Adet döneminin uzun sürmesi kansızlığa sebep olabilir. Bu da kronik yorgunluğu tetikler.

Sürekli Yorgunluğun 5 Nedeni - giphy

2- Enerji düzeyiniz hep düşükse, kendinizi hep depresyonda hissediyorsanız tiroid beziniz yavaş çalışıyor olabilir. Tiroid bezi vücudun enerji metabolizmasını kontrol etmektedir.

Sürekli Yorgunluğun

3- Pek çok kadında sıklıkla karşılaşılan idrar yolu enfeksiyonu, kronik yorgunluğa sebep olmaktadır.

Sürekli Yorgunluğun

4- Hızlı bir enerji desteği için alınan kafein ölçüsüne de dikkat etmek gerekir. Çok fazla kahve ve kola tüketmek bazı kişilerde ters etki yapabilmektedir.

Sürekli Yorgunluğun

5- Son olarak; Besinlerin bize verdiği enerjiye her ne kadar güvensek de, bazen durum daha farklı gelişebilir. Besin intoleransı, en çok yorgunluğa sebep olan faktörler arasında gösterilmektedir.

Sürekli Yorgunluğun

Önceki İçerikSık Acıkmanın Nedenleri
Sonraki İçerikEstetik Yaptırırken Bunlara Dikkat Edin
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz