Tavi Castro İş Ortağı Tarafından Tehdit Edildiğini Söyledi. Tavi Castro, Body Engineers şirketinin CEO’sudur. Söylediğine göre, şirketini devralmak isteyen bir iş ortağı tarafından tehdit ediliyor.

Tavi Castro Hollanda’da yaşamaktadır. Zamanında futbol oynamıştır, ardından vücut geliştirmeci ve sonrasında da girişimci olmuştur. Tüm bu alanlarda başarı elde etti ve birden fazla MuscleMania şampiyonluğu bulunuyor.

Vücut geliştirenler için eğitim ve giyim merkezli Body Engineers şirketini kurması ile daha çok tanınmıştır. Tavi Castro ve işinin saldırı altında olduğu görünüyor. Instagram hesabından paylaştığı bir videoya göre, Tavi’nin iş ortağı olan Peter Versluis şirketi kendisinden almaya çalışıyor. Peter’ın barışçıl çözümleri reddettiğini ve altı ay boyunca zorla para almaya çalıştığını iddia ediyor.

View this post on Instagram

🚨 Me , my family , and our employees at Body Engineers have been living in a nightmare the last 6 months under extortion attempts by Peter Versluis . He has had people break into our home and our HQ , he has rejected any peaceful resolution we have offered, including resolutions where he earns large amounts of money in exchange for our peace. We have tried to handle him with patience , compassion , and understanding , but unfortunately some people value money and ego over everything. We are afraid for our safety and we just want our company back , our peace of mind, our freedom to create , love , and to move forward. What this person has done to us , I wouldn’t wish on my worst enemy. We ask for your love , support , and understanding through this situation 🙏🏻 ❤️ thank you to all that know the truth now….and to those who will know the truth very soon. Court date set for late January . #BEFREE – To all our customers we will continue to process the returns and refunds . There will be no exchanges and only refunds from now until the court case has settled and we can go back online. Thank you for your understanding .

A post shared by TΛVI (@tavicastro) on

İddialar hakkındaki düşünceleriniz neler? Söyledikleri doğru ise, yaşadıkları son altı ay kendisi ve ailesi için gerçekten bir kabus olmalı. Umarız bu sorun bir an önce çözüme ulaşır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz