Tia-Clair Toomey Diyetini Paylaştı

Tia-Clair Toomey Diyetini Paylaştı. Tia-Clair Toomey, gelmiş geçmiş en başarılı CrossFit sporcularından biridir. Şimdi ise, bu yoğun antrenmanların arkasındaki sırrı açıklıyor.

Tia, diğer CrossFit sporcularından çok daha fazla başarıya ulaştı. Sadece CrossFit Games’i kazanmadı. Bu etkinliği üç kere kazanarak, diğer kadın yarışmacıların yaptığından daha fazlasını başardı. Özellikle her yıl kendini geliştirdiği ve her fırsatta rekabette ipleri eline aldığı görülüyor.

Tüm bu başarılar sonrasında insanlar, Tia gibi birinin nasıl bir diyet uyguladığını merak ediyor. Bu sorunun cevabı ise biraz farklı. Çok fazla kalori tüketmiyor ve diğer CrossFit şampiyonları gibi günde birkaç kez yemek yemiyor, sadece 2000-2500 kalori tüketiyor.

Diyeti genellikle 140-150 gr protein, 230-250 gr karbonhidrat ve 65-70 gr yağdan oluşuyor. Son yaptığı röportajda, beslenme uzmanı Simone Jane Arthur ile çalışmaya başladığından beri bazı şeylerin ne kadar önemli olduğunu anlamaya başladığını söyledi.

Tia-Clair Toomey Diyetini Paylaştı

Kahvaltı:

Sabah ilk olarak, bir bardak limonlu su içiyor. Kahvaltı için mutfağa gitmeden önce de elma sirkesi sakızı yiyor. Antrenman yaptıktan sonra kahvaltı ettiği de biliniyor. Bununla birlikte, zamanı geldiğinde bazen, ahududu, çilek veya yaban mersini gibi çeşitli meyveler ile bir kase yulaf yiyor. Ancak, bu onun en sevdiği kahvaltı değil.

Öğle yemeği:

Öğle yemeği zamanı gelince, neredeyse her zaman kızartma yemeyi sever. Hindistan cevizi yağı kullanarak her türlü sebze ve proteini tüketmeyi seviyor. Eğer kızartma yemek istemiyorsa, kuşkonmaz, patates ve biftek yemeyi tercih ediyor veya bagel (Amerikan Simidi) üzerinde yumurta yemeyi seviyor.

Akşam yemeği:

Günün son öğününün zamanı geldiğinde, genellikle hafif şeyler tercih ediyor. Genellikle bir tutam tuz ile pişmiş lahana, üzerine biftek veya somon. Tia bunu yatmadan birkaç saat önce yiyor, saat 9 gibi. Ardından sabah kalkıyor ve aynı şeyleri tekrar ediyor.

Tia, vücuduna gün boyunca enerji verebilmek için protein shake ve muz da tüketiyor. Bu diyet, atletik biri için küçük bir diyettir. Ancak, sonuçları onun için olumlu. Unutmayın, herkes aynı şekilde sonuca ulaşamaz. Herkesin yaptığını yapmak yerine, size uygun olanı yapmak çok daha doğru ve verimlidir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz