Harvard’daki profesörlerine 30 yaşında milyoner olacağını söyleyen Bill Gates, 31 yaşına geldiğinde şirketin değeri 1 milyara ulaşmıştı.” İki yıl sonra olacak değişiklikleri her zaman abartıyor, 10 sene sonrakileri de küçümsüyoruz. Hareketsizliğin sizi uyuşturmasına izin vermeyin.” diyor Gates. İşte birbirinden değerli 15 sözü..

1-Başarı alçak bir öğretmendir. Akıllı insanları kaybetmeyecekleri konusunda baştan çıkarır.

2-Başarıyı kutlamak güzel, ama başarısızlıkların derslerine kulak vermek daha önemlidir.

3-Televizyon gerçek hayat değildir. Gerçek hayat insanları, kahvehaneyi bırakıp işe giderler.

4-Hayat sömestrlere ayrılmamıştır. Yazları tatile çıkamazsınız; çok az sayıda işçi size kendinizi bulmanızda yardımcı olacaktır. Bu işi kendi zamanınızda yapın.

5- 100 milyar dolarım var… Önümüzdeki 100 sene içinde her gün 3 milyon dolar harcayabileceğimin farkında mısınız? Bu da, eğer tek kuruş kazanmazsam.

6-Sabır, başarının anahtar ögesidir.

7-Sonraki yüzyılda diğerlerini güçlendiren kişiler lider olacaklar.

8-Önümüzdeki yüzyılda daha evrensel bir düşüncenin hakim olacağını düşünüyorum. Sadece ‘ülkem iyi işler yapıyor’ demeyecek, dünyayı da düşüneceksiniz.

9-En mutsuz müşterileriniz, öğrenmeniz için en büyük kaynağınızdır.

Bill Gates

10-Microsoft’ta sayısız parlak fikir var, ancak bunların hepsinin yukarıdan geldiği düşünülüyor – korkarım bu pek doğru değil.

Bill Gates

11-Her zaman kendimize söylüyoruz. ‘Yenilik yapmak zorundayız. Bir atılımla ortaya çıkmalıyız.’ Aslında var olan yazılımı kullandıkça bize hiçbir şey ödemiyorsunuz. Sadece yaptığımız yenilikler için ödeme yapılıyor.

Bill Gates

12-Fakir doğduysanız sizin suçunuz değil; ama fakir ölürseniz sizin suçunuzdur.

Bill Gates

13-Ben zor işler için hep en tembelleri seçerim, çünkü onlar zor işleri hep en basit yol ile çözer. 

Bill Gates

14-Cebinde para varken sadece sen kim olduğunu unutursun, ancak; cebinde para yoksa tüm dünya senin kim olduğunu unutur. İşte hayat.

Bill Gates

15-Ben bazı derslerin sınavlarını geçemedim; ama arkadaşım hepsini geçti. O şimdi Microsoft’ta başarılı bir mühendis, ben Microsoft’un sahibiyim.

Bill Gates

Bill Gates Sözlerini Sevdin mi? Bunlara da göz atmayı unutma!

İlk Gen Tedavisinden Sonrakiler Faydalı Oldu Mu?

Yaşamın ilginç yanlarından birisi de, en iyinin dışında bir şey kabul etmeyenlere genellikle en iyiyi vermesidir. /W. Somerst Maugham

Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın. / Zig Ziglar

Önceki İçerikKendini Gerçekleştiren İnsanların Özellikleri
Sonraki İçerikİletişimi Bozan Engeller
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz