Doğuştan tek eli olmayan ünlü beyzbolcu Jim Abbott , 1967 yılında dünyaya gelmiş. Amerika’nın Michigan eyaletinde doğan ve konjenital olarak sağ eli olmayan Abbott, henüz küçük yaşlardan beri tutkuyla bağlı olduğu beyzbola 10 yaşındayken başlamış.

Jim Abbott, lisedeyken katıldığı okul takımında eyalet şampiyonasında çeyrek finalde oynadı.

Yeteneği ve gösterdiği azmi bununla sınırlı kalmayan Abbott’un, 1985 yılında kolej takımına seçildi. Ayrıca Michigan Üniversitesi’nde beyzbol takımı formasıyla Sullivan ödülünü alarak, ( 1987) yılın en iyi amatör sporcusu seçilmesi, Abbott’un kendine olan özgüveni ve başarısını gösteriyor. Ertesi yıl olimpiyatlarda altın madalya kazanarak ülkesinin adını duyuran Abbott, Amerika’nın en ünlü takımlarında oynadı. (California Angels, Chicago White Sox, New York Yankees) Uzun yıllar ünlü takımlarda oynayarak başarısını sürdüren Abbott, emekli olarak menajer oldu.

Jim Abbott

AYRICA BUNLARA DA BAKMAYI UNUTMA!

Kutuptaki Hayvanlar Nasıl Yaşıyor?

Önceki İçerikNick Vujicic
Sonraki İçerikThomas Edison Sözleri
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz