Bir kadının güzellik rutinleri arasında yer alan uzun kirpikler,gözlerin daha güzel gözükmesini sağlar.Uzun ve hacimli kirpikler, yüz hatlarını daha fazla belli ederek güzelliği ortaya çıkarır. İşte uzun kirpiklere sahip olabilmek için sıkça tercih edilen yöntemlerden bazıları…

1- Hindistan cevizi yağı demek güzellik demek! Daha uzun kirpikler için doğal yöntemlerin başında gelen bu yağ, antioksidan ve yağ asitleri bakımından oldukça zengin.

2003 yılında yapılan bir araştırmada, Hindistan cevizi yağının saç proteinlerinde meydana gelen kaybı azalttığını keşfedilmiştir.

Aktarlarda ve doğal ürün mağazalarında rahatlıkla bulabileceğiniz bu yağ, bir çok kişi tarafından nemlendirici olarak kullanılmakta.Kirpiklere iyi gelmesinin yanında saçlara da ipeksi ve sağlıklı bir görünüm katıyor.

Doğal bir temizleyici görevi yaparak vücudumuzu ölü derilerden arındıran hindistan cevizi yağını kirpiklerinize uygulayarak daha güçlü ve hacimli bir görünüm verebilirsiniz.

♦Uzun Kirpikler İçin Maskaranıza Hindistan Cevizi Sürerek Bu Karışımı Kirpiklerinize Uygulayabilirsiniz.

Maskarayı hindistan cevizi yağına sürerek kirpik ve kirpik diplerinize sürün.Bu bakımı dilerseniz akşamları uygulayabilirsiniz, bu sayede kirpiklerinizin kirlenmesinin önüne geçmiş olursunuz.Ayrıca bu mucizevi yağ, gece boyunca kirpiklerinizi besleyerek daha etkili bir sonuç almanızı sağlar.

Hindistan cevizi yağının faydalarını saymakla bitmiyor. Uzun kirpikler ve sağlıklı saçlar için sıkça tercih edilen bu yağ kalın kaşlara sahip olmanızı da sağlıyor. Havadaki zararlı toksinler ve güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan kaşlarınız zamanla zayıflamaya başlayarak dökülebilir.

Makyajla uzun süre kaş doldurmakla vakit kaybetmeyin. Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmak için daha kalın kaşlara ihtiyaç duyuyorsanız, tıpkı kirpiklerinize bakım yaptığınız gibi kaşlarınıza da bu yağı sürerek kaş kıllarının sıklığını arttırabilirsiniz.

 

2- Amino asit kaynağı Aloe Vera, kirpiklerin uzamasını hızlandırıyor.

Uzun Kirpikler
Sağlık için inanılmaz faydaları olan bu bitki, cildinizi güzelleştiriyor, saçlara şekil veriyor ve bağışıklık sistemini güçlendirerek bağırsak florasının sağlığını koruyor.

Uzun Kirpikler İçin; Taze bir Aloe Vera yaprağının suyundan bir kaç damla kirpiklerinize sıkarak uygulama yapabilirsiniz.

Uzun Kirpikler
Daha uzun kirpikler için Aloe Vera’yı gece yatmadan önce kirpiklerinize eşit oranda uygulayın.

Gece boyunca bekleterek sabah yüzünüzü yıkayın. Daha hacimli ve uzun kirpikler için, Aloe Vera’yı hint yağı veya zeytin yağı ile karıştırmayı deneyin.

 

3- Son olarak E Vitamini yağı da, yine uzun kirpikler elde etmek isteyen kadınların ilk sıradaki tercihlerinden biri.

Uzun Kirpikler
Yine uzun kirpikler için de E vitamini yağından faydalanabilirsiniz.

Cildi besleyerek bebeksi bir görünüm katan bu yağ, antioksidan deposu olmakla beraber, kirpikleri beslemek için de sıkça tercih ediliyor. Eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz E vitamini yağını, herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmadan, tamamen doğal yöntemlerle uzun kirpikler elde etmek için kullanabilirsiniz.

SEVEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ DİĞER YAZILAR;

Başarı Üzerine Söylenmiş Sözler

Uyku Şart! Sabahları Uykusunu Alamayanlar İçin İlaç Gibi Gelecek Tavsiyeler

Kahve Lezzetleri: Türk Kahvesi

Kahve Aşkına! Okurken Gözlerinizden Kalpler Çıkaracak En Lezzetli Kahve Tarifleri

Sağlıklı Beslenme Tüyoları

Hamburger Sağlıklı Mıdır?

Ayak Başparmağına Bastırmak Ayakkabının Ayağa Tam Geldiğini Anlamaya Yardımcı Mıdır?

Vücudumuzun İhtiyaç Duyduğu 8 Önemli Besin

6 Günlük Antrenman Programı

Filografi ile Yapabileceğiniz 17 Tasarım

Jet Lag Nedir?

Takıntılar ile Yaşamak (Obsesif Kompülsif Bozukluk)

vgr

Önceki İçerikKahve Lezzetleri: Türk Kahvesi
Sonraki İçerikKeratin Faydaları
katie
Merhaba😊! Sağlık sektöründe çalışıyorum. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, sizlere aktif olarak bilgi paylaşımı sunmak için buradayım. “Dünya; hayal kurma ve hayallerini yaşamak için risk alma cesaretine sahip insanların elindedir.” diyor Paulo Coelho. Kendimi bu alanda geliştirmeye yönelttikten sonra farkettiğim bir şey var ki, o da insan en çok yazarken öğreniyormuş.. Kendimi ifade ederek insanlara faydalanabilecekleri bir şeyler sunmanın yazmaktan öte olduğunu, yazacağım konuyu araştırırken bana kattığı bilgiler sayesinde öğrendim. Son olarak; sevdiğiniz işi yapın! Bunu yapmaya başladığınızda, aslında kendinizi de seviyormuşsunuz. Romalı Şair Horace'nin ünlü bir sözüyle cümlemi bitirmek istiyorum.."Başlamaya cesaret edin! Istediği şekilde yaşamayı sürekli erteleyen kişi, nehri geçmek için nehrin kurumasını bekleyen adama benzer.👑💪

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz