Zamanınız Kısıtılı Mı? İş için seyahat mı ediyorsunuz? Bu Tabata antrenmanıyla bir saatten daha az bir sürede yağ yakacaksınız!

Her bir egzersiz toplamda dört dakika boyunca yapılmaktadır. 20 saniyelik çalışma, hemen ardından 10 saniye dinlenme ile dört dakikaya tamamlanır. Zamana dayalı bir egzersiz olduğu için, normalde kaldırdığınızdan daha az ağırlık kaldırmanız gerekmekte.

Tabata’nın faydaları

Total body antrenmanını 30 dakikada bitirebilirsiniz veya birkaç kas grubuna odaklanarak çalışabilirsiniz. Her iki durumda da, acıyı günlerce hissedeceksiniz!

Daha hafif ağırlıklar seçerek, daha hızlı çalışıp, daha çok tekrar yapabilirsiniz.

Aerobik ve anaerobik kapasitelerini iyileştirmenin dışında Tabata protokolü, iyi beslenme ile uygulandığında kas kaybetmeden vücut kitlesi endeksini azaltmak için çok etkili olmaktadır.

Spor salonu mu yok? Hiç sorun değil! Tabata antrenmanını herhangi bir yerde yapabilirsiniz ve her kas grubuna uygulayabilirsiniz.

Evinizde serbest ağırlık varsa, ihtiyacınız olan her şey hazır demektir. Sık sık seyahat ediyorsunuz ve antrenman da yapmak istiyorsunuz. Ancak seyahat ederken serbest ağırlık taşıyamayacağınız için kendi vücut ağırlığınızı kullanabilirsiniz.

Üyelere Özel İçerik

İçeriğin devamı için giriş yapın!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz