Zeke Grove Australian CrossFit Şampiyonasından Çekildi

Zeke Grove Australian CrossFit Şampiyonasından Çekildi. Zeke Grove’nin Australian CrossFit Championships’te CrossFit’e bilet kazanması bekleniyordu. Ancak, etkinlikte rekabet edemeyeceğini açıkladı.

Zeke, CrossFit Games’te dört kere yarıştı ve 11. sırada yerini aldı, X-Terminators takımı ile birlikte yarıştı. Bunun dışında, erkekler kategorisinde 30. sırada yerini aldı. Bu sene yedinci CrossFit Open yarışmasıydı ve 180. sırada yerini aldı. Bu sene düzenlenecek Games’te yerini almak için sıkı çalışıyordu.

Bu fırsatı da Australian CrossFit Championships’te bulması bekleniyordu. Avustralya’nın Queensland kentinde bulunan Gold Coast Exhibition Centre’de düzenlenecek olan etkinlik, 2020 Sanctional sezonunun dokuzuncu etkinliğidir. Dünyanın dört bir yanından sporcular, CrossFit Games‘e davet kazanmak için 5-8 Mart tarihleri arasında burada yarışacak.

Ancak Zeke, Instagram hesabından rekabet edemeyeceğini duyurdu. Bir neden belirtmemiş olsa da, vücudunun buraya katılmasına izin vermediğini söyledi. Etkinliğin başlamasına 24 saatten daha da kısa bir süre kaldığını düşünürsek, yaptığı bu açıklama pek de tatmin edici değil.

Zeke Grove Australian CrossFit Şampiyonasından Çekildi

Ne yazık ki bu yıl benim için @auscrossfitchamp olmayacak! @Crossfitgames’e geri dönme şansını kaçırdım ama şu anda vücudum bu oyunu oynayamıyor.

 

Neyse ki yeni formatla önümüzdeki aylarda düzenlenecek @downundercrossfitchampionship ile bu bileti almak için yeni bir fırsat olacak. Olmam gereken yere geri dönmek için çok sıkı çalışıyorum.

 

Bu hafta sonu tüm Avustralyalı kadınlara ve erkeklere iyi şanslar diliyorum, bu bileti evde tutalım.

Bu karar Zeke için zor bir karardır. Yılın ilerleyen zamanlarında düzenlenecek Down Under CrossFit Championships ile kaldığı yerden devam edecektir. Umarız sorunlarını o zaman kadar çözebilir.

VenEraX

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz